mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eurosport współorganizatorem mistrzostw Europy

Eurosport współorganizatorem mistrzostw Europy

Eurosport zakupił większościowy pakiet udziałów w Kigema Sport Organisation Ltd (KSO) – organizatora mistrzostw Europy samochodów turystycznych.

Mistrzostwa Europy samochodów turystycznych (FIA ETCC) rozgrywane są przez dziesięć weekendów w roku, na dziesięciu najsłynniejszych torach wyścigowych w Europie w ramach serii LG Super Racing Weekend™. Wyścigi te rozgrywane są pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).
"Jesteśmy dumni, iż możemy wnieść swój wkład do serii wyścigów ETCC. Nasze dotychczasowe relacje telewizyjne już przyniosły wymierne efekty. Zwiększona została liczba zespołów, kierowców i producentów samochodów startujących w tych zawodach. Od przyszłego sezonu w wyścigach ETCC wystartują również auta z silnikiem Diesela." – powiedział Angelo Codignoni, Prezes i Dyrektor Naczelny Eurosportu.
W związku z wykupieniem przez Eurosportu większościowego udziału w KSO:
Jacques Behar, Dyrektor Generalny Eurosportu i Dyrektor Finansowy, został prezesem KSO Ltd.
-Marcello Lotti został Dyrektorem Wykonawczym KSO Ltd.
Różne podmioty związane z LG Super Racing Weekend:
Eurosport SA dzięki swojej multimedialnej platformie (Eurosport, Eurosportnews i eurosport.com) najpełniej relacjonuje LG Super Racing Weekend™. Nad perfekcyjną realizacją całego przedsięwzięcia czuwa specjalna ekipa Eurosportu - 85 osób na miejscu wydarzeń i 45 osób w całej Europie. Eurosport jest ponadto odpowiedzialny za sprzedaż czasu reklamowego, sprzedaż reklam na samochodach (tylko FIA ETCC) oraz dystrybucję sygnału telewizyjnego na cały świat. 
LG Super Racing Weekend™ to cykl wyścigów rozgrywanych przez 10 weekendów w roku na 10 najsłynniejszych torach wyścigowych w Europie. Na serię składają się wyścigi w pięciu różnych kategoriach (mistrzostwa Europy FIA samochodów turystycznych, mistrzostwa FIA GT, Formula Renault V6 Eurocup, Renault Sport Clio Trophy i Renault Sport Clio Elf International Cup). LG jest oficjalnym sponsorem cyklu od roku 2002.
KSO (Kigema Sport Organization Ltd) to organizator mistrzostw Europy FIA samochodów turystycznych. We władzach KSO znajdują się Jacques Behar (Prezes) i Marcello Lotti (Dyrektor Wykonawczy).
SRO (Stéphane Ratel Organization Ltd) to organizator mistrzostw FIA GT. Prezesem organizacji jest Stéphane Ratel.
Spółka SRW Events Ltd została utworzona w 2001 roku przez SRO i KSO. Eurosport od kwietnia 2003 roku jest mniejszościowym udziałowcem (10%) w spółce.
Spółka Super Racing Weekend Events Ltd. zajmuje się organizacją cyklu LG Super Racing Weekend™.
Panowie Jacques Behar oraz Stéphane Ratel to odpowiednio Prezes i Dyrektor Wykonawczy w SRW Events Ltd.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.