mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > EvoBus Polska na targach Tour Salon

EvoBus Polska na targach Tour Salon

Spółka EvoBus tradycyjnie będzie obecna na największych w Polsce targach turystycznych Tour Salon w Poznaniu (20-23.10.2004).

EvoBus zaprezentuje łącznie 5 pojazdów marki Mercedes-Benz i Setra, w tym trzy premiery. Dwa premierowe Mercedesy to midibus Tourino i 6-tonowy Sprinter z 26 miejscami siedzącymi. Premierową Setrą jest model S 415 GT-HD z nowej serii ComfortClass 400. Dopełnieniem ekspozycji są dwa autobusy trzyosiowe – Mercedes-Benz Travego i Setra S 317 GT-HD.

Mercedes Tourino i Setra S 415 GT-HD to tegoroczne premiery europejskie. Tourino stanowi absolutną nowość w ofercie Mercedesa jest bowiem pod względem ilości miejsc midibusem (28 - 34 w zależności od wyposażenia), oferuje zaś komfort i posiada wszystkie cechy pełnowymiarowego autobusu turystycznego, do których należą m.in. szerokie regulowane fotele i indywidualne panele serwisowe dla pasażerów oraz niezależne zawieszenie przedniej osi i usytuowanie silnika za tylną osią, co znacznie redukuje poziom hałasu wewnątrz pojazdu. Prezentowany w Poznaniu Tourino jest pierwszym takim autobusem sprzedanym na polskim rynku.

Setra S 415 GT-HD jest jednym z czterech modeli nowej serii ComfortClass. Podstawową zaletą tych modeli jest uniwersalność zastosowań. Mogą one służyć zarówno do przewozów międzymiastowych, jak i turystycznych na trasach międzynarodowych. W stosunku do poprzedniej serii 300 udoskonalono rozplanowanie przestrzeni pasażerskiej i stanowisko kierowcy. Do wyposażenia seryjnego po raz należy elektroniczny program stabilizujący ESP, który znacznie ogranicza ryzyko poślizgu pojazdu podczas manewru skręcania i wymijania.

Kolejną premierą jest 26-miejscowy Mercedes-Benz Sprinter z dopuszczalną masą całkowitą 6340 kg, co pozwala uniknąć dotychczasowych problemów z przeciążeniem pojazdu. Minibus ten posiada bogate wyposażenie standardowe, m.in. klimatyzację, sprzęt audio-video, retarder, półki na bagaż wewnętrzny i wykładzinę podłogową.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.