mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Pirelli podało mieszanki na 3 wyścigi

F1: Pirelli podało mieszanki na 3 wyścigi

Pirelli potwierdziło dobór opon na najbliższy wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Włoski producent ujawnił także dobór na kolejne dwa wyścigi, w Niemczech i na Węgrzech.

F1: Pirelli podało mieszanki na 3 wyścigi
W przypadku najbliższego wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, rozgrywanego na torze Silverstone, kierowcy do wyboru będą mieli: ogumienie twarde PZero „srebrne” (podstawowe) i miękkie PZero „żółte” (opcjonalne). Podczas Grand Prix Niemiec, która w tym roku odbywa się na Nurburgringu, jako ogumienie podstawowe i opcjonalne zostaną wykorzystane odpowiednio opony pośrednie PZero białe” i miękkie PZero „żółte”: dokładnie tak jak miało to miejsce w przypadku Grand Prix Europy w Walencji. Na ciasny i kręty tor Hungaroring na Węgrzech wybrano miękkie opony PZero „żółte” (podstawowe) i supermiękkie PZero „czerwone” (opcjonalne): taki sam zestaw jak w Monako i Kanadzie.

Silverstone to jeden z najszybszych torów w kalendarzu, wymagającym zastosowania twardego ogumienia ze względu na duże szybkości osiągane na brytyjskim torze. Miękkie opony w roli ogumienia opcjonalnego dadzą zespołom szerokie możliwości pod kątem strategii wyścigowej. Nurburgring składa się z kolei różnorodnych zakrętów pokonywanych z różnymi prędkościami, zatem to idealne terytorium dla uniwersalnej opony pośredniej. Miękkie ogumienie powinno być zgodnie z oczekiwaniami szybsze, więc będzie preferowanym przez czołówkę wyborem na kwalifikacje. Hungaroring to znowu kilka ciasnych zakrętów i niskie prędkości maksymalne. Zatem najlepiej pasują tu dwie najbardziej miękkie mieszanki PZero, które dostarczają maksymalnej przyczepności i szybkości.

Podobne wiadomości:

Test opon letnich GTU 2015

Test opon letnich GTU 2015

Technika 2015-03-09

Test opon zimowych - GTÜ 2014/2015

Test opon zimowych - GTÜ 2014/2015

Aktualności 2014-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.