mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Silniki 1,6 Turbo od nowego dostawcy

F1: Silniki 1,6 Turbo od nowego dostawcy

Nowe, turbodoładowane silniki o pojemności 1600 ccm mają zawitać do Formuły 1 w 2013 roku. Z tej okazji do świata królowej motosportu powrócił dawny znajomy, który zamierza wyposażać niezależne od koncernów zespoły w silniki własnej konstrukcji.

F1: Silniki 1,6 Turbo od nowego dostawcy
Ten znajomy to nie kto inny jak Craig Pollock. Pollock to były szef zespołu Formuły 1 British American Racing, a także menadżer Jacquesa Villeneuve'a. Tym razem jednak do F1 powraca w zupełnie innej roli. Szkot założył niedawno firmę PURE Corporation SA, która ma zająć się przygotowaniem nowych jednostek napędowych dla Formuły 1. Pollock zamierza oferować czterocylindrowe motory zespołom prywatnym, choć jak na razie żaden z nich nie nawiązał kontaktu z PURE Corp.

"Cel jest jasny. PURE chce zostać potentatem w dziedzinie technologii napędowej nowej generacji, która skierowana jest na ochronę środowiska" - powiedział Pollock na łamach Autosportu. Jak dodaje Szkot, jego pomysł znalazł uznanie u prezydenta FIA Jean'a Todt'a i szefa F1 Bernie Ecclestone'a. "My jako PURE, ale też Todt i Ecclestone jesteśmy przekonani, że wkrótce na rynku pojawi się zapotrzebowanie na niezależnego producenta jednostek napędowych dla Formuły 1" - skwitował Pollock. Todt dodaje: "Bardzo serdecznie witamy PURE w strukturach F1. Mamy nadzieję, że uda im się stworzyć odpowiedni silnik zgodny z nowymi wytycznymi FIA. Życzymy im samych sukcesów."

"Mamy już rozwiniętą sieć partnerów technologicznych, dysponujemy własną kadrą inżynieryjną i wierzymy, że uda nam się stworzyć niedrogi ale też niezawodny silnik do motosportu nowej generacji. Mamy możliwość nawiązania współpracy z każdym teamem, z wyjątkiem tych wspieranych przez producentów aut" - dodaje z kolei na zakończenie Szkot.

Podobne wiadomości:

W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA

W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA

Aktualności 2019-01-18

Pirelli gra w kolory

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~maniakkkP 2018-01-08

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH! https://zapodaj.net/b24329f133092.png.html https://zapodaj.net/40938b9d295a3.png.html

~wass 2011-05-05

skoro bedzie 1.6 turbo w F1 od 2013 to na 100% jestem pewien że VW wejdzie i w tą dyscyplinę sportów motorowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Używane auta nadal będą miały cofane liczniki
Używane auta nadal będą miały cofane liczniki
Mimo wprowadzenia surowej kary za cofanie licznika, do Polski wciąż będą importowane auta używane z oszukanym przebiegiem