mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1 z nowym regulaminem

F1 z nowym regulaminem

W Londynie odbyło się spotkanie komisarzy Formuły 1 - Formula One Comission. Głównym celem posiedzenia było przygotowanie nowego regulaminu na nadchodzący sezon, a także nakreślenie pewnych standardów na kolejne lata.

F1 z nowym regulaminem

Spotkanie elit F1 rozpoczęło się od uroczystości z okazji 75. urodzin Berniego Ecclestone’a, jednej z głównych twarzy „królowej sportów motoryzacyjnych” – Formuły 1.

Następnie komisarze zasiedli do rozmów nad kształtowaniem nowego regulaminu na nadchodzący sezon.

Najistotniejsze zmiany zaszły w sesji kwalifikacyjnej. Według nowego schematu zostanie ona podzielona na trzy etapy. Początkowo będzie w niej brać udział cała stawka F1 (20 kierowców). Po piętnastu minutach odpadnie piątka kierowców, którzy uzyskali najsłabsze czasy. Po kolejnym kwadransie nastąpi ta sama procedura. Dopiero pozostała dziesiątka kierowców będzie w ciągu 20 minut walczyć o Pole Position.

Do łask powróci dostarczająca zawsze wielu emocji zmiana kół – co wśród konkurentów uznano za ukłon w stronę zespołu Ferrari, który ostatnimi czasy nie za bardzo mógł się cieszyć z dostawcy opon do swoich bolidów (Bridgestone). W trakcie jednego weekendu kierowca będzie mógł wykorzystać maksymalnie 28 opon.

Nie zmieniono natomiast przepisu dotyczącego wystawiania trzeciego bolidu w sesji treningowej zespołom spoza pierwszej czwórki w klasyfikacji producentów, co oczywiście daje więcej możliwości do testowania ustawień słabszym team’om.

Dokonano także analizy nowych podzespołów i elementów aerodynamicznych, które być może zostaną wprowadzone w 2008 roku. Na razie pakiety te zostały skierowane do Technicznej Grupy Roboczej F1.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 3 – premiera
Nowa Mazda 3 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Mazda zaprezentowała nową generację modelu 3. Auto zachwyca wylądem, a pod maską kryje rewolucyjny silnik Skyactiv-X.