1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Amerykańsko-włoski koncern nie ma ostatnio szczęścia. Po zamieszaniu z wybierakiem skrzyni biegów i domniemanym fałszowaniem zużycia paliwa, trafiła się kolejna wpadka.

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów
Tym razem akcja serwisowa dotyczy wadliwych poduszek powietrznych i usterek instalacji elektrycznej. Takie wezwania się zdarzają, ale tym razem uwagę przykuwa rozmach akcji. Na wizytę w ASO wezwano aż 1,33 mln właścicieli samochodów.

Aż 770 tys. aut (w tym 538 tys. egzemplarzy Dodge`a Journey i 233 tys. sztuk Fiata Freemont) jest zagrożonych spięciem w instalacji elektrycznej. Może wtedy dojść do bezpodstawnego aktywowania bocznej poduszki powietrznej kierowcy. Służby prasowe koncernu FCA poinformowały, że w wyniku tej usterki ucierpiało pięć osób, ale na szczęście obeszło się bez ofiar śmiertelnych. Przy okazji usterki nie doszło też do żadnego wypadku drogowego.

Producent informuje, że problemy z wiązką elektryczną mogą doprowadzić do awarii przełącznika zespolonego oraz samoczynnego włączania się wycieraczek. Wszystkie samochody objęte usterką trafią na bezpłatną akcję naprawczą podczas której wadliwa wiązka zostanie wymieniona na nową, z dodatkową izolacją.

Pozostałe 565 tys. samochodów trafi do serwisu w celu wymiany lub naprawy wadliwego alternatora. W tym przypadku chodzi o modele takie jak: Chrysler 300, Dodge Charger, Dodge Challenger, Dodge Durango oraz Jeep Grand Cherokee - produkowane w latach 2011-2014.

Wadliwa dioda prostownicza może doprowadzić do spadku napięcia ładowania, co z kolei może wywołać liczne problemy z instalacją elektryczną. Gdy napięcie spadnie poniżej pewnego progu, mogą wystąpić problemy z systemem ABS. Głęboko rozładowany akumulator może doprowadzić do unieruchomienia silnika, a niesprawny alternator wywołać pożar samochodu.

Podobne wiadomości:

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowa Toyota Mirai dla papieża
Wodorowa Toyota Mirai dla papieża
Konferencja Episkopatu Japonii przekazała papieżowi Franciszkowi napędzaną wodorowymi ogniwami paliwowymi Toyotę Mirai, zaaranżowaną na papamobile. Samochód ten służył papieżowi podczas ubiegłorocznej pielgrzymki do Japonii.