mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FIAT - produkcja pełną parą

FIAT - produkcja pełną parą

7 października z linii produkcyjnych tyskiej fabryki Fiat Auto Poland zjechał 500 tysięczny Fiat Panda. Fiat Auto Poland w Tychach, gdzie produkowane są Fiaty Panda i 600, należy do czołówki najnowocześniejszych i najlepszych zakładów przemysłu motoryzacyjnego w Europie.

FIAT - produkcja pełną parą

W tyskiej fabryce pracuje obecnie 3.570 osób, a na liniach produkcyjnych zakładu zainstalowanych jest 413 robotów. Dziennie z zakładu, o trzyzmianowym systemie produkcyjnym, wyjeżdża 1.150 Fiatów Panda i  600. W tym roku w planach przewidziano wyprodukowanie 280.tys. samochodów, z czego 256 tys. trafi na eksport (91,4 % produkcji).

Ogółem Fiat Auto Poland SA wyprodukował do tej pory ponad 3,5 miliona samochodów,
z czego prawie 63 % znalazło odbiorców zagranicą. Wartość eksportu stanowiła w ubiegłym roku 8,225 mld zł, czyli około 3 % całego eksportu polskiej gospodarki. Dzięki temu wynikowi Fiat Auto Poland SA zyskał tytuł największego polskiego eksportera.

Rozpoczęcie seryjnej produkcji samochodów Fiat Panda w Tychach nastąpiło w maju 2003r.Od momentu rozpoczęcia jego sprzedaży w połowie września 2003 r.- jest najchętniej kupowanym samochodem w swoim segmencie.

Na rynek polski zostało dotychczas wyprodukowanych ponad 59 tys. nowych Pand, a  blisko 441 tys. wyeksportowano na rynki 55 państw, w tym  m.in. do: Włoch, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Austrii, Danii, Belgii i Japonii. Fiaty Panda jeżdżą także po drogach tak egzotycznych krajów, jak:  Gwadelupa, Malezja, Tajwan czy Martynika.


Sukcesy handlowe, jakie odnosi Fiat Panda, potwierdziły liczne nagrody i wyróżnienia przyznane zarówno przez dziennikarzy, jak i czytelników prasy specjalistycznej. Są to m.in.: CAR of  THE YEAR 2004; AUTOBEST' 2004; BUDGET CAR; AUTO EUROPA; AUTO MOTO LIDER; MERCURY 2003. W sumie Fiat Panda został uhonorowany 18 nagrodami - w kraju i za granicą.

Przeczytaj także:

Ponad 600 tys. samochodów z Polski

Nowe cinquecento z Polski


Podobne wiadomości:

Nowe cinquecento z Polski.

Nowe cinquecento z Polski.

Aktualności 2005-08-08

Ponad 600 tys. samochodów z Polski

Ponad 600 tys. samochodów z Polski

Aktualności 2005-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.