mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Dziś w Warszawie premier Beata Szydło i wicepremierem i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki w towarzystwie Markusa Schäfera, członka zarządu Mercedes-Benz Cars oficjalnie ogłosili podpisanie umowy na budowę fabryki silników Mercedesa w Jaworze.

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku
Zakład produkujący silniki w Jaworze to pierwsza fabryka koncernu Daimler, która będzie mieściła się w Polsce. Silniki będą montowane pod skrzydłami nowo utworzonej spółki Mercedes-Benz Manufacturing Polska, a na jej czele będzie stał dr Andreas Schenkel.

„Rozszerzenie możliwości produkcji w Polsce oznacza, że nasza sieć fabryk zespołów napędowych nabiera coraz bardziej międzynarodowego charakteru.  Pozwoli to podnieść elastyczność i wydajność naszej globalnej sieci produkcyjnej. Nową fabryką pokieruje dr Andreas Schenkel, który wspólnie z załogą i partnerami lokalnymi będzie konsekwentnie i z sukcesem realizował naszą strategię wzrostu”, skomentował Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Cars ds. zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw.Koncern Daimler zainwestuje łącznie 500 mln euro w nowy zakład jednostek napędowych w Jaworze. Będą w nim montowane silniki czterocylindrowe. Budowa fabryki ma rozpocząć się w 2017 r, a start produkcji przewidywany jest na 2019 r. Dziś podczas ogłoszenia decyzji niemiecki koncern podpisał również z polskimi partnerami umowę o zakupie działki pod nowa inwestycję.„Decyzja biznesowa Daimlera świadczy o tym, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów zagranicznych.  Branża motoryzacyjna staje się hubem innowacyjności polskiej gospodarki. Dzięki temu w Polsce powstają  miejsca pracy wymagające wysokich kwalifikacji. Premiujemy szczególnie inwestycje w projekty innowacyjne, badawczo-rozwojowe i w sektorze nowoczesnych usług, które generują wartość dodaną dla polskiej gospodarki, a przez to zwiększają jej konkurencyjność” 
- skomentował wicepremier Mateusz Morawiecki.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes produkcja silnikow silnik fabryka

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Czy rozpoznasz samochód po silniku?

auto motor i sport 2016-09-08

Silnik to serce auta i jeden z jego głównym elementów. Rzucamy Wam wyzwanie. Czy rozpoznacie samochód jedynie po fotografii silnika silnika? 

Komentuj:

~greg1234 2016-10-18

Zapraszam na samar.pl . Kulturny z Ciebie obywatel.

~qba 2016-10-18

Zapraszam na samar.pl. Tam masz szczegóły. Nie zmyślałem, a trochę mniej nienawiści by Ci się przydało. Wiem że życie nie oszczędza ale ludzie powinni się szanować, a nie nienawidzieć.

~toot 2016-10-16

bredzisz chłoptasiu, toniesz w żółci i podtruwasz się jadem. Dorobisz się tylko wrzodów i tętniaków a Polska i tak będzie lepsza bez was.

~greg1234 2016-10-15

To wszystko prawda, ale negocjacje o pomocy publicznej dla MB dopiero są na początku drogi. Jak MB nie będzie zadowolony to fabryki nie będzie. Podpisana umowa jest przedwstępną. Cała sprawa na dzisiaj wygląda na hucpę naszego rządu, gdyz dużych różnic między majem a dzisiaj to nie ma.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.