mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Facelift a la Mercedes-Benz

Facelift a la Mercedes-Benz

Udoskonalony model z systemem ESP i nowym wystrojem

Facelift a la Mercedes-Benz

Na wystawie IAA (Internationale Automobilausstellung), która odbyła się we wrześniu 2002 w Hanowerze, Mercedes-Benz zaprezentował Sprintera z całym szeregiem udoskonaleń. „Facelift a la Mercedes-Benz” oznacza zawsze postęp także w sferze wartości ukrytych pod karoserią. Sprinter jako pierwsza rodzina samochodów dostawczych na świecie będzie dostępny od początku 2003 roku opcjonalnie z elektronicznym programem stabilizującym ESP (furgony i kombi do 3,5 T DMC). W granicach fizycznych możliwości ESP koryguje zarówno błędy jazdy, jak i tendencje do poślizgu bocznego z powodu gołoledzi, mokrej nawierzchni, żwiru lub innych niekorzystnych warunków drogowych.

EPS nie jest w stanie wykroczyć poza prawa fizyki; system należy traktować raczej jako „kotwicę awaryjną” w sytuacjach niebezpiecznych, która pomaga uniknąć wypadku.

Istotną zaletą systemu ESP jest jego szybkość działania. Rejestracja danych dotyczących utraty sterowności i automatyczna interwencja systemu ESP, odbywają się w ułamkach sekundy.

Rodzinie Sprinterów poprawiono także wygląd zewnętrzny. Nie do przeoczenia są nowoczesne reflektory z przejrzystego szkła oraz tylne lampy w kolorach czerwonym i białym, podkreślające charakterystyczną linię tego doskonale sprzedającego się samochodu. Nowe reflektory z przejrzystego szkła podnoszą dodatkowo wykorzystanie źródeł światła. W reflektorach głównych projektanci Mercedesa wykorzystują ponownie technikę swobodnego kształtowania powierzchni; na nowo obliczone parametry reflektorów umożliwiają równomierny rozkład światła w polu przed pojazdem. W dalszym ciągu samochód jest wyposażony w oddzielne światła drogowe, podobnie światła przeciwmgielne są zintegrowane z obudową reflektorów głównych.

Charakterystyczna dla pojazdów marki Mercedes-Benz krata wlotu powietrza do chłodnicy zyskuje w nowym Sprinterze, dzięki obramowaniu w kolorze nadwozia, dodatkową siłę wyrazu. Białe boczne kierunkowskazy i inne szczegóły, jak np. licujące się z powierzchnią karoserii szyby tylnych drzwi, uzupełniają korzystnie ogólny wygląd pojazdu.

Nowy obraz zewnętrzny znajduje swoje uzupełnienie w udoskonalonych po raz kolejny elementach wewnętrznych. I tak przedłużone okresy między przeglądami (60.000 km) i wymianami oleju (30.000 km) jeszcze bardziej podnoszą ekonomiczność. Nowy design i materiały obiciowe w kabinie czynią wnętrze Sprintera jeszcze przyjemniejszym miejscem pracy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.