mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ferrari prezentuje nowy bolid

Ferrari prezentuje nowy bolid

Za niewiele ponad miesiąc rozpocznie się tegoroczna karuzela Mistrzostw Świata Formuły 1. Ferrari, ubiegłoroczny zdobywca podwójnej korony, zaprezentował bolid, który ma powtórzyć zeszłoroczne sukcesy.

Ferrari prezentuje nowy bolid

I eliminacja Mistrzostw Świata odbędzie się już 7 marca, w Australii na torze w Melbourne. Michael Schumacher indywidualnie oraz w zespole z Rubensem Barrichello będą bronić tytułów mistrzowskich z ubiegłego sezonu.

26 stycznia prezes Ferrari Group, Luca di Montezemolo, dokonał oficjalnej prezentacji bolidu F1, na której będą jeździć Schumacher i Barrichello. Nowe auto niewiele różni się zewnętrznie od zeszłorocznego modelu. Zmieniony został jednak gruntownie silnik, co jest wynikiem zmian w regulaminie startów Formuły 1. Od tego sezonu każdy pojazd będzie mógł dysponować tylko jednym silnikiem podczas każdego weekendu, w którym odbywać się będzie wyścig. Oznacza to, iż wszystkie jazdy treningowe w piątek i sobotę oraz wyścig w niedzielę musi być przejechany na tym samym silniku. Wymaga to od wszystkich zespołów stworzenie takich jednostek napędowych, które będą miały dłuższą żywotność oraz większą niezawodność. Przy czym najważniejszy będzie drugi etap żywotności silnika, kiedy to w niedzielę będą się odbywać wyścigi.

Silnik nowego Ferrari, o symbolu 053, 10-cylindrowy został stworzony z myślą o powyższych zmianach. Jego żywotność została znacznie pdwyższona i przekracza obecnie 700 km.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.