mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Nowi właściciele Formuły 1 złożyli bardzo ciekawą deklarację. Otóż zapowiedzieli, że zespół z Maranello zostanie pozbawiony swoich przywilejów. Czy Włosi obrażą się na F1?

Ferrari straci swoje przywileje
Podział zysków w Formule 1 jest od kilku lat bardzo jasny. Ferrari co roku zgarnia ponad 90 mln dolarów, czyli 369 045 000 złotych za samą swoją obecność w F1. To taki bonus za to, że Ferrari w F1 jest od samego początku i dzierży flagę Formuły 1. Co ciekawe jest to "dotacja", która dwa razy przekracza kwotę, jaką w 2016 roku otrzymał zespół Sauber F1 Team.

Podział  zysków z praw komercyjnych ma ulec zmianie za sprawą nowych właścicieli Formuły 1, Liberty Media. System ma zostać zmieniony, tak by pieniądze były rozdzielane w sposób sprawiedliwy pomiędzy teamami. To z kolei ma sprawić, że w kasie będzie więcej do podziału. Szef Liberty Media, Greg Maffei zdradził, że do zespołów trafiło by więcej pieniędzy z tytułu wpływów od sponsorów.

"Jeśli jesteś Ferrari to masz ogromne dochody od sponsorów, które trafiają bezpośrednio do ciebie. (...) Myśląc o podziale dla zespołów, to powinien on być bardziej równy i sprawiedliwy. To musi zostać wyważone w podejściu Ferrari. Stworzenie takiej platformy jest dobre dla przychodów od naszych sponsorów, to wyjście, w którym oddajesz, ale jednocześnie zyskujesz"
- stwierdził Maffei.

Pytanie, które trzeba od razu trzeba postawić jest jedno - czy Ferrari zgodzi się na taki stan rzeczy? Co ważne, mówimy o zespole, który od długich lat jest faworyzowany przy podziale pieniędzy i jednocześnie jest najbardziej utytułowanym teamem w całej stawce. Ciężko nam jest uwierzyć w to, że Włosi będą w stanie dostrzec korzyść w nowym systemie. Z drugiej strony zrozumiałe jest, że Liberty Media jako nowy właściciel nie chce nikogo wyróżniać. To bardzo proste, LM widzi, że Ferrari od kilku lat nie jest już dominatorem i nie chce faworyzować zespołu, który jest w cieniu innych teamów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari F1 przepisy F1

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Ferrari Erica Claptona na sprzedaż

Ferrari Erica Claptona na sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.