1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Nowi właściciele Formuły 1 złożyli bardzo ciekawą deklarację. Otóż zapowiedzieli, że zespół z Maranello zostanie pozbawiony swoich przywilejów. Czy Włosi obrażą się na F1?

Ferrari straci swoje przywileje
Podział zysków w Formule 1 jest od kilku lat bardzo jasny. Ferrari co roku zgarnia ponad 90 mln dolarów, czyli 369 045 000 złotych za samą swoją obecność w F1. To taki bonus za to, że Ferrari w F1 jest od samego początku i dzierży flagę Formuły 1. Co ciekawe jest to "dotacja", która dwa razy przekracza kwotę, jaką w 2016 roku otrzymał zespół Sauber F1 Team.

Podział  zysków z praw komercyjnych ma ulec zmianie za sprawą nowych właścicieli Formuły 1, Liberty Media. System ma zostać zmieniony, tak by pieniądze były rozdzielane w sposób sprawiedliwy pomiędzy teamami. To z kolei ma sprawić, że w kasie będzie więcej do podziału. Szef Liberty Media, Greg Maffei zdradził, że do zespołów trafiło by więcej pieniędzy z tytułu wpływów od sponsorów.

"Jeśli jesteś Ferrari to masz ogromne dochody od sponsorów, które trafiają bezpośrednio do ciebie. (...) Myśląc o podziale dla zespołów, to powinien on być bardziej równy i sprawiedliwy. To musi zostać wyważone w podejściu Ferrari. Stworzenie takiej platformy jest dobre dla przychodów od naszych sponsorów, to wyjście, w którym oddajesz, ale jednocześnie zyskujesz"
- stwierdził Maffei.

Pytanie, które trzeba od razu trzeba postawić jest jedno - czy Ferrari zgodzi się na taki stan rzeczy? Co ważne, mówimy o zespole, który od długich lat jest faworyzowany przy podziale pieniędzy i jednocześnie jest najbardziej utytułowanym teamem w całej stawce. Ciężko nam jest uwierzyć w to, że Włosi będą w stanie dostrzec korzyść w nowym systemie. Z drugiej strony zrozumiałe jest, że Liberty Media jako nowy właściciel nie chce nikogo wyróżniać. To bardzo proste, LM widzi, że Ferrari od kilku lat nie jest już dominatorem i nie chce faworyzować zespołu, który jest w cieniu innych teamów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari F1 przepisy F1

Podobne wiadomości:

Ferrari 812 Superfast - następca...

auto motor i sport 2017-02-16

Włoska stajnia w końcu odsłoniła swoje najnowsze dzieło. Oto model 812 Superfast, czyli najszybsze i najmocniejsze seryjnie produkowane Ferrari w historii. Poznajcie najważniejsze szczegóły!

Terenowe Porsche 918, SUV Ferrari, Mercedes...

auto motor i sport 2017-01-20

Grafik Rain Prisk uwalnia auta z ich standardowych postaci i nadaje im nowe kształty. Oto efekty jego pracy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2021 – zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2021 – zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars odbywa się w tym roku już po raz 27. Już trzecią dekadę czytelnicy „auto motor i sport" wybierają najlepsze samochody roku.