mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Auto Poland i zakończenie produkcji Pandy Classic

Fiat Auto Poland i zakończenie produkcji Pandy Classic

Spółka Akcyjna Fiat Auto Poland zabrała głos w sprawie pojawiających się ostatnio w mediach komentarzy dotyczących przyczyn zakończenia produkcji modelu Panda Classic w tyskim zakładzie Fiata.

Fiat Auto Poland i zakończenie produkcji Pandy Classic
W wydanym przez Fiat Auto Poland S.A. oświadczeniu o powodach zakończenia produkcji Pandy Classic nad Wisłą czytamy: "Od początku 2013 r. zmieniają się przepisy homologacyjne, których Panda Classic nie spełnia.  Konieczne zmiany konstrukcyjne w Pandzie Classic - pod kątem spełnienia nowych przepisów homologacyjnych, umożliwiających sprzedaż na rynkach - wymagałoby wielomilionowych nakładów inwestycyjnych. Spółka - niezależnie od okoliczności, że Panda Classic produkowana jest już od 9 lat - zdecydowała w tej sytuacji o zakończeniu jej produkcji z końcem b.r."

Fiat Auto Poland, który w Polsce produkował model Panda Classic od roku 2003 do września 2012 roku może pochwalić się zmontowaniem 2.15 mln aut z czego 2.03 mln sztuk egzemplarzy trafiło na eksport. Auto powstawało w Tychach. Panda Classic w tym roku została zastąpiona, nową trzecią już generacją, której produkcja, pod naciskiem włoskich związków zawodowych została przeniesiona do Włoch.

Media informując o zakończaniu produkcji Pandy doszukiwały się spisku w postaci uśmiercenia Pandy Classic kosztem nowej Pandy. Klienci Fiata rzekomo mieli chętniej sięgać po tańszą Pandę Classic, niż nową generację. Panda Classic była wciąż popularnym miejskim autem, który dodatkowo był tańszy od Nowej Pandy. Ci, którzy nie zdążyli zamówić Pandy Classic czy chcą, czy nie będą już rozważać zakup nowej Pandy, która z poprzednikiem może przegrywać jedynie ceną. Klienci ponarzekają, pomarudzą, ale w końcu będą cieszyć się przy odbiorze w salonie nowej Pandy.


Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 800 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018 r.

FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018...

Aktualności 2019-01-29

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~Bartolo 2012-11-02

Jakoś mnie nie przekonują FIATy made in Italy... sam mam seicento sporting z Polskich Tych, mógłbym kopić nowsze/większe i nowsze ale po co? skoro trzyma się dobrze mimo 13tu lat i 160 tys km przebiegu - nawet korozji nadwozia nie posiada... nie garażowany nigdy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Pojawienie się pierwszych hybryd spowodowało stopniowy powrót napędu elektrycznego, który jest przecież tak stary, jak motoryzacja.