mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Auto Poland się broni

Fiat Auto Poland się broni

Poniżej zamieszczamy wypowiedź rzecznika prasowego Fiat Auto Poland, Bogusława Cieślara, na temat niekorzystnego dla firmy wyniku postępowania UOKiK.

„Stosowanie odnowionych podzespołów/części w naprawach samochodów jest przewidziane procesem technologicznym większości firm motoryzacyjnych, w tym także w samochodach produkcji Fiat Auto w Polsce i w Europie.

Podyktowane to jest m.in. zmianą technologii napraw samochodów w autoryzowanych serwisach (wymienia się cały podzespół, np. silnik, skrzynię biegów, zawieszenie itd., a nie uszkodzony element podzespołu). W ten sposób  skraca się czas naprawy samochodu i oczekiwanie  klienta, który w krótkim czasie otrzymuje w pełni sprawny samochód. Wymiana całego podzespołu, a nie naprawa części,  jest także gwarancją jej wysokiej jakości  i skuteczności. Odnowione części to podzespoły poddane odpowiednim procesom technologicznym w tych samych zakładach, które produkują części nowe. Każdy z tych zakładów posiada odpowiednie certyfikaty jakościowe, które gwarantują, że części odnowione posiadają te same parametry techniczne/użytkowe co części nowe i mają taką samą gwarancję.

Fiat Auto Poland w swych działaniach zawsze miał i ma na uwadze dobro klientów, a oszczędności w tej sprawie nie były decydujące. Odpowiednie instytucje Unii Europejskiej angażują firmy samochodowe w różnych sprawach, np. w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa pojazdów, wzrostu ochrony środowiska, recyklingu. W zakresie ochrony środowiska – poprzez liczne normy – zobowiązują  je do osiągania coraz wyższego poziomu recyklingu samochodów osobowych, m.in. poprzez stosowanie procesu odnawiania podzespołów, które  mogą być powtórnie zastosowane, zamiast ich złomowania - co zawsze jest niekorzystne dla środowiska. Od decyzji prezesa UOKiK odwołaliśmy się”.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.