mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Auto z Microsoft

Fiat Auto z Microsoft

Na Salonie w Genewie odbędzie światowa prapremiera nowego rozwiązania telematycznego Fiat Auto o nazwie "Blue&Me, opartego na Windows Mobile", oraz rozwiązania Business Unit Automotive firmy Microsoft.

Fiat Auto z Microsoft

Chodzi o pierwszy wynik strategicznego partnerstwa w dziedzinie przemysłu, podpisanego
w lipcu 2004, przewidującego wieloletni plan projektowania nowatorskich systemów  telematycznych dla branży samochodowej. Blue&Me zmienia paradygmaty komunikacji, informacji oraz  osobistego odbioru w samochodzie.

Jest to system nowy, łatwy, dostępny i konkurencyjny, który czyni podróż przyjemniejszą
 i bezpieczniejszą. System będzie dostępny wyłącznie w nowych modelach Fiata, Lancii, Alfa Romeo oraz samochodach dostawczych. Modele Grande Punto, Alfa Romeo 159, 159 Sportwagon, Brera i Spider będą wyposażone w ten system na wiosnę, a potem kolejno inne samochody z gamy.

“Blue&Me oparty na Windows Mobile” Fiata Auto jest to system podążający zawsze z duchem czasu, elastyczny, który można aktualizować i zmieniać pod względem zawartości, stanowiący uzupełnienie oferty usług. W miejsce kosztownego i  nie elastycznego hardware, Fiat Auto i Microsoft, przy współpracy z Magneti Marelli, oferują platformę kompatybilną z większością telefonów komórkowych, odtwarzaczy  i innych urządzeń osobistych. Klient może je więc dowolnie wymieniać na nowe modele, które nadal będą kompatybilne
z systemami zainstalowanymi w samochodzie.

Blue&Me gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i łatwość użycia. I tak, system sterowania głosem, jego całkowita integracja z przyciskami na kierownicy oraz informacjami na wyświetlaczu pokładowym, umożliwiają klientowi posiadającemu telefon komórkowy Bluetooth, korzystanie z niego nawet wtedy, gdy aparat jest w marynarce czy w torbie, oczywiście bez odrywania rąk od kierownicy.

Dzięki nowoczesnemu systemowi rozpoznawania głosu, nie jest potrzebne jego wcześniejsze zapamiętanie ponieważ  system wizualizuje i odczytuje na głos przychodzące SMS. Wśród funkcji głosowych istnieje również funkcja słuchania ulubionej muzyki zarejestrowanej we własnym telefonie komórkowym oraz na nowych urządzeniach smart phone, odtwarzaczach  MP3 i na nośniku pamięci USB. Dzięki wejściu USB znajdującemu się w schowku na przedmioty można podłączyć dowolne urządzenie cyfrowe z analogowym złączem.

Następnym wynikiem współpracy będzie bardzo prosty system nawigacji  i dostępność zestawu usług , takich jak na przykład osobisty asystent do wyszukiwania adresów, informacje pogodowe i o ruchu na drodze, satelitarnej lokalizacji samochodu w przypadku kradzieży, SOS i inne usługi w fazie opracowywania.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Microsoft

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Fiat 500X po face liftingu

Fiat 500X po face liftingu

Premiery 2018-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.