mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat LCV bardzo dobrze

Fiat LCV bardzo dobrze

O ile koncern Fiat nie może być zadowolony z ubiegłorocznych wyników sprzedaży samochodów osobowych, to sprzedaż w segmencie lekkich aut dostawczych mogła usatysfakcjonować właścicieli firmy.

Fiat LCV bardzo dobrze

W 2004 r. na wszystkich rynkach Fiat Light Commercial Vehicles (LCV) sprzedał ponad 307 tys. aut, czyli o ok. 32 tys. więcej niż przed rokiem. W samej Europie sprzedaż wyniosła 213.500 sztuk, co dało firmie trzecie miejsce na rynku aut dostawczych z udziałem wynoszącym 10,8%. Oczywiście najlepszym rynkiem pozostają Włochy, gdzie trafiło 88.900 aut. Dobre wyniki Fiat LCV zanotował także na rynku niemieckim (28.800 sztuk i udział w rynku 11,2%), gdzie był najlepszą zagraniczną marką, francuskim (21.300, 5,1%) i oczywiście polskim (26%).

Poza Europą sprzedaż Fiat LCV wzrosła z 68,5 tys. w 2003 r. do 93,5 tys. w ubiegłym roku. Największymi rynkami są Turcja i Brazylia.

Najważniejszym wydarzeniem z punktu widzenia marki było wprowadzenie w kwietniu do sprzedaży modelu Doblo Cargo z silnikiem Multijet. Pozwoliło to na uzyskanie rekordowego udziału 45% w swoim segmencie w drugiej połowie roku.

Z kolei w maju do modelu Ducato dołączony został 146-konny silnik 2,8 JTD. W całym roku sprzedaż tego modelu wyniosła 102 tys. sztuk, o 4,6% więcej niż rok wcześniej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Czy na zielonej strzałce trzeba się zatrzymać?
Czy na zielonej strzałce trzeba się zatrzymać?
Znak "stop" i czerwone światło wymuszają na kierowcy całkowite zatrzymanie samochodu. Tymczasem podobnie jest z "zieloną strzałką", o czym wielu z nas zapomina.