1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Fiat Panda i Tipo w wersji specjalnej Garmin

Fiat Panda i Tipo w wersji specjalnej Garmin

Na rynku zadebiutują nowe modele Panda i Tipo w wersji specjalnej Garmin, będącej topową wersją, która łączy uterenowiony wygląd i najnowocześniejsze wyposażenie technologiczne.

Fiat Panda i Tipo w wersji specjalnej Garmin
W ramach umowy zawartej między marką Fiat a firmą Garmin, która od ponad 30 lat opracowuje urządzenia wykorzystujące technologię satelitarną, topowe wersje w gamie modeli Panda i Tipo dołączają do cieszących się wielkim powodzeniem serii specjalnych Cross i (Red). Modele te stanowią prawie połowę łącznej sprzedaży samochodów Fiata, a wersje Cross modeli Panda i Tipo stanowią istotną część sprzedaży tych modeli. Co czwarty sprzedany Fiat Panda to wersja Cross, i trend ten ma charakter rosnący, natomiast co drugi sprzedawany Fiat Tipo to nadwozie Cross.

Teraz pałeczkę przejmuje seria specjalna Garmin. Oba modele wyróżniają się nowym kolorem nadwozia Zielony Foresta, zarezerwowanym wyłącznie dla nowej serii specjalnej Garmin. Są ozdobione pomarańczowymi detalami, matowymi jasnoszarymi elementami nadwozia i mają specjalne koła podkreślające ich terenowy wygląd. Ten sam styl odnajdujemy w wnętrzu, które także jest wykończone ożywiającymi pomarańczowymi detalami. Wszechstronność i modułowość przestrzeni pozwala zaspokoić różne emocje i potrzeby związane z mobilnością.

Seria specjalna Tipo Garmin

Seria specjalna Tipo Garmin, również występująca w specjalnym kolorze Zielony Foresta, oferuje pomarańczowe elementy, jak linia wzdłuż boku nadwozia, trójkąt na przednim grillu i emblemat „Garmin" na słupku B oraz czarne matowe detale, w tym klamki drzwi, relingi dachowe i słupki. W efekcie powstała odważna kombinacja kolorów, którą dodatkowo podkreśla nowy, jasnoszary, matowy lakier widoczny na obudowach lusterek, osłonach podwozia, ramkach świateł przeciwmgielnych oraz bocznych listwach progowych. Nowa, najwyższa wersja wyposażenia z pewnością będzie się wyróżniać w szarości miejskiej scenerii. Dopełnieniem wyglądu zewnętrznego nadwozia są specjalne 17-calowe czarne obręcze kół ze stopów lekkich z pomarańczowymi elementami.

Wnętrze jest odzwierciedleniem wyglądu nadwozia, o czym świadczą pomarańczowe detale na fotelach. Kierowca może korzystać z w pełni konfigurowalnego, 7-calowego, cyfrowego wyświetlacza TFT, dzięki któremu może kontrolować stan samochodu, multimedia i telefon. Ponadto wyświetlacz jest zestawiony z system multimedialnym UConnect 5 z 10,25-calowym ekranem dotykowym, który zapewnia prostą i wygodną obsługę, również dzięki bezprzewodowemu połączeniu z funkcjami Apple CarPlay i Android AutoTM. Wreszcie, aby zapewnić maksymalny komfort w samochodzie, w standardzie dostępna jest automatyczna klimatyzacja, tempomat, elektrycznie sterowane szyby tylne, trzeci tylny zagłówek, przedni podłokietnik oraz kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów Soft touch.

Nowe Tipo Garmin oferuje szeroką gamę najnowszych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), które ułatwiają prowadzenie samochodu i zapobiegają potencjalnym zagrożeniom. Należą do nich:

  • „Attention Assist” (system wykrywania zmęczenia kierowcy), który wykrywa wczesne oznaki zmęczenia kierowcy i ostrzega o tym sygnałami akustycznymi i wizualnymi na wyświetlaczu komputera pokładowego,
  • „Traffic Sign Recognition” (funkcja rozpoznawania znaków drogowych) rozpoznaje maksymalną prędkość dozwoloną na drodze, po której porusza się samochód,
  • „Intelligent Speed Assist” (inteligentny ogranicznik prędkości) dostosowuje prędkość do ograniczeń wskazanych przez znaki drogowe,
  • „Lane Control” (system kontroli pasa ruchu), który pomaga utrzymać samochód na pasie ruchu, pod warunkiem, że jego oznaczenia mogą być prawidłowo wykryte.

Seria specjalna Tipo Garmin, dostępna w wersji hatchback lub kombi, może być wyposażona w trzy jednostki napędowe: silnik benzynowy 1.0 T3 o mocy 100 KM, silnik diesel 1.6 o mocy 130 KM oraz nowy 48-woltowy napęd hybrydowy. Oprócz nowego koloru Zielonego Foresta, seria specjalna Tipo Garmin dostępna jest również w kolorze nadwozia Białym Gelato, Szarym Colosseo, Szarym Maestro i Czarnym Cinema.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 52 700 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Fiat Tipo
Fiat Tipo
Cena podstawowa już od: 57 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Dwuipółmilionowy Fiat 500 wyprodukowany w Tychach

Dwuipółmilionowy Fiat 500 wyprodukowany w...

Aktualności 2021-03-24

Produkcja samochodów i silników FCA w Polsce w 2020 roku

Produkcja samochodów i silników FCA Polsce...

Aktualności 2021-01-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!