1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualna generacja Fiata Pandy jest produkowana od 2012 roku. Od tamtego czasu jest nie tylko niekwestionowanym liderem sprzedaży we Włoszech, a przy okazji najlepiej sprzedającym się samochodem w swoim segmencie od 2016 roku.

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Wyjątkowy, milionowy egzemplarz Fiata Pandy trafi do klienta we Włoszech. Jest to wersja City Cross z silnikiem 1.2 o mocy 69 KM. Auto pomalowane białym lakierem wygląda jak mała terenówka, dzięki nakładkom na błotnikach i zmienionym zderzakom.

Fiat Panda zadebiutował w 1980 roku. W 1983 roku włoski model był pierwszym miejskim samochodem wyposażonym w napęd 4x4, a w 1986 roku jako pierwszy w klasie miał pod maską silnik Diesla. Od momentu debiutu pierwszej generacji wyprodukowano na całym świecie ponad 7,5 mln egzemplarzy.

W 2004 Fiat Panda jako pierwszy samochód w tej klasie zdobył prestiżowy tytuł "Car of the Year". W tym samym roku dotarł do bazy na Mount Everest na wysokości 5200 m n.p.m. Do listy rekordów trzeba jeszcze dopisać, że Fiat Panda jest pierwszym masowo produkowanym samochodem zasilanym metanem, a w lutym 2017 osiągnął przy tej okazji kolejny kamień milowy - na całym świecie wyprodukowano 300 tys. sztuk. Jest to absolutny rekord wśród aut zasilanych metanem. Przy okazji warto wspomnieć, że nowa Panda CNG jest już kompatybilna z biometanem.

Fiat Panda jest produkowany w zakładzie G. Vico w Pomigliano d`Arco. Nowoczesna fabryka zdobyła wiele nagród od momentu restrukturyzacji w 2011 roku. To właśnie wtedy uruchomiono produkcję aktualnej generacji modelu. W 2012 roku obiekt zdobył Srebrny Certyfikat World Class Manufacturing oraz prestiżowe wyróżnienie Automotive Lean Production Award.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 47 000 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Panda Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Panda

Podobne wiadomości:

Fiat 500X z lepszym wyposażeniem

auto motor i sport 2017-10-10

Fiat odświeżył swojego SUV-a, model 500X, dodając nowe elementy wyposażenia, dodatkowe kolory nadwozia i subtelne zmiany w wyglądzie.

Dwuipółmilionowy Fiat 500 wyprodukowany w Tychach

Dwuipółmilionowy Fiat 500 wyprodukowany w...

Aktualności 2021-03-24

Komentuj:

konradradek81 2017-11-23

I pomyśleć że tyle czasu była też robiona u nas :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat E-Ducato - premiera elektrycznego dostawczaka
Fiat E-Ducato - premiera elektrycznego dostawczaka
Fiat E-Ducato to pierwszy w 100 proc. elektryczny wariant Ducato o zerowej emisji. Auto oferuje nawet 370 km zasięgu w mieście.