mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

To było do przewidzenia. Tani, miejski model od włoskiego producenta szybko podbił gusta polskich klientów. Sprzedaż Fiata Tipo rośnie w mgnieniu oka, a majowe raporty sprzedaży uplasowały ten model na szczycie listy. 

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce
Rynek nowych samochodów cały czas rośnie. Według danych dostarczanych przez Centralną Ewidencję Pojazdów, w maju liczba rejestracji była o ponad 17 proc. wyższa. Podsumowując okres od stycznia do maja tego roku, w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym, również zanotowano wzrost o prawie 17 proc. W samym maju 2017 roku zarejestrowano 39 716 szt. Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego poinformował, że wzrost utrzymuje się już 26. miesiąc z rzędu, a od początku tego roku jest on nieprzerwanie dwucyfrowy.

Wzrasta zainteresowanie polskich klientów samochodami hybrydowymi i elektrycznymi. W samym maju zarejestrowano na terenie Polski 80 samochodów elektrycznych, w tym samochody z napędem hybrydowym typu plug-in. To wynik o 110,5 proc. lepszy niż rok wcześniej. W tym samym czasie zarejestrowano 1187 hybryd, czyli o 72 proc. więcej niż rok temu. 

W rankingu ogólnym, łączącym zakupy dla firm oraz dokonywane przez klientów indywidualnych, na pierwsze miejsce wróciła Skoda Octavia, wyprzedzając Opla Astrę i Skodę Fabię. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Volkswagen Golf i Toyota Auris.

W rankingu zakupów dokonywanych przez klientów indywidualnych króluje Fiat Tipo, który awansował o cztery pozycje względem kwietnia, detronizując Opla Astrę.

Skrócony ranking rejestracji dokonywanych w maju przez klientów indywidualnych wygląda następująco:

1. Fiat Tipo: 503 szt.
2. Opel Astra: 463 szt.
3. Skoda Fabia: 447 szt.
4. Toyota Yaris: 423 szt.
5. Dacia Duster: 382 szt.
6. Dacia Sandero: 344 szt.
7. Toyota Auris: 283 szt.
8. Hyundai Tucson: 275 szt.
9. Skoda Rapid: 261 szt.
10. Skoda Octavia: 245 szt.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Tipo
Fiat Tipo
Cena podstawowa już od: 48 750 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Tipo Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Tipo

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo nowym liderem sprzedaży w Polsce

auto motor i sport 2017-06-09

Fiat Tipo idzie jak burza. Sprzedaż włoskiego kompaktu rośnie do tego stopnia, że w maju wskoczył na pozycję lidera wśród zakupów dokonywanych przez klientów indywidualnych.

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT