mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat najbardziej znany

Fiat najbardziej znany

Badanie znajomości samochodów osobowych przeprowadzone przez TNS OBOP dowodzi, że wciąż najbardziej znaną marką motoryzacyjną pozostaje Fiat.

Jak wynika z ankiety, aż pięciu na sześciu Polaków zapytanych o znane marki samochodowe wymieniło Fiata. Drugie miejsce pod względem popularności zajął Opel, na którego wskazała ponad połowa respondentów, a trzeci był Mercedes. Widać, że wieloletni okres, kiedy dla Polaków dostępna była głównie jedna marka samochodów, odcisnął trwały ślad w sposobie postrzegania rynku samochodowego.

Z badania wynika również, że 56% gospodarstw domowych w Polsce posiada co najmniej jeden samochód osobowy. Dwa lub więcej aut znajduje się w posiadaniu 7% rodzin. Średni wiek samochodów posiadanych przez Polaków wynosi 10 lat. Biorąc za podstawę wyliczeń ich rok produkcji, można powiedzieć, że dominują samochody w wieku od 4 do 11 lat. Pojazdy wyprodukowane między 1993 a 2000 r. stanowią połowę ogółu posiadanych samochodów osobowych, a aż 40% to pojazdy starsze niż jedenastoletnie. Najstarszych aut, mających 15 i więcej lat, często poważnie wyeksploatowanych, jest przeszło 20%, a najnowsze, wyprodukowane po 2000 r., to jedynie dziesiąta część wszystkich samochodów osobowych w domach respondentów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.