mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat wstrzyma produkcję Pandy

Fiat wstrzyma produkcję Pandy

Włoski koncern zamierza czasowo wstrzymać produkcję Pandy w zakładzie w Pomigliano. Powód jest prosty - niewielki popyt na ten model.

Fiat wstrzyma produkcję Pandy
Decyzja "jest konieczna w związku spowolnienia na rynku w końcówce roku". Skomentował decyzję Giuseppe Terracciano sekretarz generalny związku zawodowego Fim-Cisl z Neapolu. fiat potwierdził doniesienia, ale nie zamierza ich szeroko komentować.

Produkcja Fiata Pandy zostanie wstrzymana w dniach 16-27 października. Koncern nie pierwszy raz wstrzymuje produkcję reagując na zmiany na rynku. Część z pracowników fabryki Pomigliano będzie zmuszona zostać w domu i tym samym odczuje to finansowo. Już i tak 1950 pracowników z 4500 zatrudnionych pracuje od marca na specjalnych zasadach w ramach systemu socjalnego - zgodzili się oni na niższe zarobki i mniej pracy, ale dzięki temu uniknęli zwolnienia.

Kilka lat temu zapadła decyzja o przeniesieniu produkcji Pandy z Tychów do Włoskiego Pomigliano. I obecnie tylko tam produkowana jest trzecia generacja Pandy. Polecamy nasz ostatni test Pandy w wersji 4x4

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

~Polak123 2015-04-18

Jakby nie przenieśli produkcji z Polski do Włoch to by problemu nie było bo by kupowali Polacy

~69daro 2014-10-01

A dlaczego tego systemu z obnizonym wynagrodzeniem FIAT nie wprowadzil w Tychach, w 2013 roku,tylko bez zadnego gadania wywalil za brame 1500 osob?

~w 2014-09-26

Swietny ruch ze strony Dyrekcji. Za pare miesiecy im powiedza, ze Panda sie nie sprzedaje i trzeba zamknac fabryke. To wina popytu, rynku itd. A tak sie cieszyli z przeniesienia produkcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.