1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Fiaty dla studentów wrocławskiej Politechniki

Fiaty dla studentów wrocławskiej Politechniki

Fiat uruchomił program "Fiat likes U", w ramach którego studenci Politechniki Wrocławskiej będą mogli bezpłatnie korzystać z aut włoskiej marki, a także wziąć udział w programach stażowych przygotowanych przez FCA.

Fiaty dla studentów wrocławskiej Politechniki
"Fiat Likes U" to projekt współpracy koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ze społecznością akademicką, który powstał w 2012 roku - najpierw korzystali z niego studenci włoskich uczelni technicznych, a teraz rozszerzył się on również na inne kraje Europy, w tym i Polskę.

Program opiera się na trzech elementach: zapewnieniu mobilności w ramach bezpłatnej dla studentów usługi wynajmu aut zwanej "car sharing", umożliwienia nauki połączonej w płatnym stażem zawodowym w jednym z zakładów FCA w Europie oraz wykładom prowadzonym przez managerów Fiata, a także pracy w postaci odpłatnych staży w miejscach działania usługi "car sharing" i w regionalnych oddziałach Fiata, z możliwością dalszego zatrudnienia.

W ramach "car sharing" do dyspozycji studentów Politechniki Wrocławskiej, do 31 lipca br., trafiło pięć samochodów marki Fiat - trzy modele z rodziny Fiata 500: 500 z silnikiem 1.3 MultiJet, 500L napędzany 0.9 TwinAir, 500L Trekking 1.6 MultiJet oraz Fiat Panda 0.9 TwinAir i Punto 1.3 MultiJet.

Z wybranego auta można skorzystać całkiem za darmo (poza kosztami paliwa) przez 24 godziny w tygodniu roboczym lub przez cały weekend po zarejestrowaniu się na stronie www.fiatlikesu.eu i zarezerwowaniu wybranego modelu, pod warunkiem posiadania prawa jazdy kat. B i ważnej legitymacji studenckiej. Na terenie uczelni nad sprawnym przebiegiem projektu czuwa wyłoniony w konkursie Ambasador Fiata. We Wrocławiu został nim student 4. roku Wydziału Mechanicznego, Paweł Kaźmierczak. Dodatkowo, na studenta, który napisze najciekawszą pracę magisterską na temat związany ze światem motoryzacji, czeka półroczny płatny staż w FCA Poland.

Już pierwsza edycja projektu "Fiat Likes U" była wielkim sukcesem. W latach 2012/2013 w program zaangażowanych było osiem włoskich politechnik kształcących blisko 280 tysięcy studentów, z których ponad dziesięć tysięcy wysłało wnioski elektroniczne o jazdy próbne, a dwa tysiące skorzystało z bezpłatnego "car sharing", przeprowadzono osiem wykładów dla półtora tysiąca studentów w uczelnianych aulach i kolejnych pięciu tysięcy śledzących wykłady przez streaming internetowy, zorganizowano 12 staży i zatrudniono jedną osobę na umowę o pracę.

Druga edycja organizowana w roku akademickim 2014/2015 oprócz 10 uczelni włoskich obejmuje pięć szkół wyższych spoza Włoch - po jednej w Danii, Holandii, Hiszpanii, Niemczech oraz w Polsce.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 40 500 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 47 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Fiat 500e. Premiera elektrycznego „malucha”

Fiat 500e. Premiera elektrycznego „malucha”

Aktualności 2020-03-18

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ładowanie aut elektrycznych - jak to się robi?
Ładowanie aut elektrycznych - jak to się robi?
Proces ładowania ma kluczowe znaczenie dla codziennego użytkowania samochodu elektrycznego. Im krótsza przerwa na ładowanie, tym większa wygoda. Jak wygląda obecnie ładowanie aut elektrycznych?

VW ID VW ID