mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ficomirrors Polska - ekspansja Dywizji Lusterek

Ficomirrors Polska - ekspansja Dywizji Lusterek

Ficomirrors Polska to pierwsza i jedyna firma w Europie Środkowo - Wschodniej reprezentująca Dywizję Lusterek hiszpańskiej firmy FICOSA. Jest ona punktem strategicznym ekspansji grupy Ficosa na rynki tego regionu. Najlepiej świadczą o tym realizowane projekty inwestycyjne.

Ficomirrors Polska - ekspansja Dywizji Lusterek

Ficomirrors Polska rozpoczęła działalność w Polsce pod koniec 1999 roku, notując od 2003 roku dynamiczny rozwój w obszarze asortymentu wyrobów, wielkości sprzedaży i zatrudnienia. Spółka stale poszerza gamę nowych produktów - lusterek do samochodów osobowych i ciężarowych oraz współpracuje z coraz większą grupa klientów, do których należą czołowi producenci samochodów tj.: Fiat, Volkswagen, PSA, Skoda, Iveco.

Na początku działalności w 2000 roku w Ficomirrors Polska zatrudnionych było około 80 osób. Dzisiaj w firmie pracuje już około 300 osób. Plany rozwoju przewidują, że pod koniec 2006 roku liczba ta wzrośnie do 350 pracowników, a główny wzrost będzie dotyczył pionu produkcyjnego.

Równie imponująco rozwija się sprzedaż. Ficomirrors Polska rozpoczynała z pułapu 16 mln zł rocznie. Rok 2004 to już 90 mln zł, a rok 2005 zamknął się kwotą powyżej 100 mln zł. Wzrost sprzedaży wynika z coraz szerszego grona klientów oraz oferty produktowej. W tym roku spółka zakłada dalszą ekspansję m.in. poprzez rozwój listy klientów - jednym z głównych nowych odbiorców będzie Peugeot. Udział eksportu w ogólnej wielkości sprzedaży wynosi obecnie około 75%.

Rozwój firmy to także realizowane inwestycje. Z początkiem 2005 roku rozpoczęto budowę nowej siedziby spółki w Dąbrowie Górniczej na terenie Katowickiej SSE. Decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego wynikała z dalszych planów rozwojowych - rozszerzenia działalności. Na lokalizację nowej fabryki wpłynęła bliskość istniejącego zakładu  w Sosnowcu, co ułatwia dojazd pracowników do pracy. Budowę rozpoczęto pod koniec kwietnia, a pod koniec roku 2005 nastąpił jej odbiór. Nowa siedziba w Dąbrowie Górniczej przystosowana została do znacznie większych realizacji produkcyjnych. Produkcja w nowym zakładzie o powierzchni 15 tys. m2 ruszyła w styczniu 2006 roku. Poprzedzona była transferem całej produkcji, biur, magazynów z siedziby w Sosnowcu.
 
Ficomirrors Polska należy do hiszpańskiej grupy FICOSA International działającej od ponad 50 lat w branży motoryzacyjnej. Ficosa projektuje i produkuje systemy oraz części do większości marek samochodowych na świecie. Firma podzielona jest na następujące dywizje: Dywizja Lusterek, Dywizja Systemów Kierowania i Kontroli, Dywizja Tworzyw Sztucznych i Systemów Elektrycznych, Dywizja Systemów Bezpieczeństwa.

Przeczytaj także:

Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE (2005-10-25)

Inwestycje w motoryzacji (2005-07-20)

Kolejne inwestycje w KSSE (2005-05-30)


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Moonblast 2016-08-25

To zależy jak na to patrzeć.

~EMKA 2013-02-18

W Fico cisza i umiarkowany spokój:)

~aaa 2013-02-09

coś ostatnio mało się tu pisze,co słychać w fico ciekawego?

~były pracownik z silmy 2012-12-14

Doszły mnie słuchy o pracownicy K.D.Podobno jest po rozwodzie i chętnie chodzi na imprezki?Bo zawsze miałem na nią ochotę jak nie była mężatką,dajcie cynka czy to prawda to się z nią skontaktuje z miłą chęcią

~xxx 2012-10-31

co zle jak zle gdzie zle/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.