mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiesta mała, ale bezpieczna

Fiesta mała, ale bezpieczna

ADAC przyznaje Fordowi Fiesta 4 gwiazdki

Nowy Ford Fiesta został uznany przez niemiecki automobilklub ADAC za jeden z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie. Wyniki testów zderzeniowych ADAC-a wykazały, że Ford Fiesta znalazł się wśród samochodów, które uzyskały najlepsze wyniki w swojej kategorii i zasłużenie zdobył wysoką notę czterech gwiazdek.

Eksperci ADAC podkreślili, że rezultat uzyskany przez Forda Fiesta jest szczególnie dobrym wynikiem jak na klasę samochodów małych i potwierdza wysoką skuteczność zastosowanego przez firmę Ford Inteligentnego Systemu Bezpieczeństwa (IPS), który obejmuje szereg kompleksowych rozwiązań mających na celu ochronę kierowcy i pasażerów przed skutkami wypadku.

Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) Forda Fiesta obejmuje czołowe poduszki powietrzne o dwóch stopniach napełniania, mające "inteligentny" układ sterowania, który dostosowuje moment odpalenia poduszek i ciśnienie ich napełniania do siły i rodzaju zderzenia, a także trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz zagłówki przy wszystkich pięciu siedzeniach. Przednie pasy mają regulację wysokości mocowania i są wyposażone w napinacze kasujące luzy taśmy pasów w chwili zderzenia, a także czujniki ograniczające siłę ściągania pasów. Uzupełnieniem systemu IPS są: pedał hamulca cofający się wraz ze wspornikiem w razie zderzenia, bezpieczna, poddająca się (pochłaniając część energii zderzenia) kolumna kierownicy oraz bezpieczna konstrukcja siedzeń, których profil zapobiega wysunięciu się spod pasów w razie zderzenia. Na życzenie dodatkowo dostępne są boczne poduszki powietrzne montowane w przednich fotelach oraz kurtyny powietrzne, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo jadących.

ADAC wykonuje testy zderzeniowe zgodnie z takimi samymi kryteriami i z zachowaniem identycznych procedur jak w przypadku niezależnej organizacji Euro-NCAP. Pojazdy są poddawane zderzeniom czołowym, bocznym oraz zderzeniom ze słupem. Wyniki są następnie analizowane i oceniane według kryteriów uzgodnionych z Euro-NCAP i przez nią nadzorowanych. W czasie tych niezwykle trudnych prób nowy Ford Fiesta zdobył ogółem 28 punktów (lub 30 pkt. przy uwzględnieniu bocznych kurtyn powietrznych) na 34 punkty możliwe do zdobycia w trzech testach zderzeniowych. Wynik ten zdecydowanie plasuje nowego Forda Fiesta w czterogwiazdkowej kategorii bezpieczeństwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.