1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Fiesta popularniejsza od Golfa

Fiesta popularniejsza od Golfa

Najnowszy Ford Fiesta był w marcu br. najchętniej kupowanym samochodem w Europie – podała brytyjska firma JATO Dynamics. Tylko w marcu do europejskich klientów trafiło 52.800 sztuk tego modelu.

Fiesta popularniejsza od Golfa
Jest to najlepsza miesięczna sprzedaż Forda Fiesta od sierpnia 1996 roku. Sukces jest tym większy, że od rozpoczęcia produkcji dziewięć miesięcy temu z taśmy fabryki w Kolonii zjechało już 250.000 sztuk tego modelu. Żadna z poprzednich generacji Forda Fiesta nie osiągnęła takiego wyniku w tak krótkim czasie.
Również w Polsce Ford Fiesta spotkał się z bardzo dużym zaineteresowaniem klientów i jest drugim najchętniej kupowanym Fordem, po modelu Focus. Marcowa sprzedaż Forda Fiesta – 595 sztuk – była najlepszym wynikiem dla tego modelu w historii Forda w Polsce. W Wielkiej Brytanii nowy Ford Fiesta od dziewięciu miesięcy pozostaje najchętniej kupowanym samochodem.  

- "Nowy Ford Fiesta od momentu rozpoczęcia sprzedaży w ubiegłym roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów w całej Europie" – powiedział Ingvar Sviggum, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i serwisu, Ford of Europe. Nabywcy doceniają nowoczesny i stylowy wygląd samochodu, jego doskonałe własności jezdne oraz dostępność cenową.
 
W Europie najnowszy Ford Fiesta jest produkowany w zakładach Forda w Kolonii oraz od stycznia 2009 roku w hiszpańskiej Walencji. W Azji samochód ten produkowany jest w Nanjing (Chiny), zaś od 2010 roku produkcja ruszy także w zakładach w Rayong (Tajlandia). Fabryka Ford Motor Company w Cuautitlan w Meksyku będzie od przyszłego roku wytwarzać Forda Fiesta na potrzeby rynku pólnocnoamerykańskiego.

Od rozpoczęcia produkcji w 1976 roku, na całym świecie sprzedano ponad 12 milionów Fordów Fiesta.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 59 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 76 690 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Ford Focus EcoBoost Hybrid – premiera

Ford Focus EcoBoost Hybrid – premiera

Aktualności 2020-06-26

Ford Puma ST – premiera hot-crossovera

Ford Puma ST – premiera hot-crossovera

Aktualności 2020-09-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan e-NV200 Winter Camper na zimowe wyprawy
Nissan e-NV200 Winter Camper na zimowe wyprawy
Nissan e-NV200 Winter Camper został zaprojektowany tak, aby dostarczać jak największych emocji przy możliwie najmniejszym wpływie na środowisko. Oto elektryczny kamper do zimowych podróży.