mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Finał pustynnego maratonu

Finał pustynnego maratonu

Kleinschmidt, Meoni i Loprais zwycięzcami 23. Rajdu Paryż-Dakar

Kleinschmidt, Meoni i Loprais zostali zwycięzcami 23. Rajdu Paryż-Dakar. Do mety w Dakarze dojechało 128 załóg, w tym trzech Polaków - Jacek Czachor na Hondzie XR 650 i jadący Toyotą Landcruiser HDJ Maciej Stańco i Andrzej Dziurka.

W ostatnim etapie 23. Rajdu Paryż-Dakar liderka, Niemka Jutta Kleinschmidt, straciła wprawdzie16 sekund do goniącego ją Hiroshi Masuoki, zachowała jednak 2.39 minuty przewagi i wygrała rajd! Schlesser stracił ponad 20 minut do liderki i praktycznie nie miał szans na nawiązanie walki.

Wśród motocyklistów, na ostatnim etapie rajdu, zwyciężyli ex aequo - Kari Tianen i Giovani Sala! Jednak prowadzący Włoch Fabrizio Meoni, który przyjechał piąty, utrzymał pozycję lidera i ostatecznie zwyciężył w rajdzie. Polski zawodni, Jacek Czachor zajął 18. miejsce, niecałe dwie i pół minuty za Tianenem i Salą. Obronił w ten sposób 24. pozycję na koniec rajdu.

Wśród kierowców ciężarówek tytuł Króla Pustyni utrzymał Karel Loprais.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.