mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fleet&Bussines Day

Fleet&Bussines Day

Kolejne spotkanie branży flotowej Fleet&Bussines Day zorganizowane 2 grudnia w warszawskim hotelu Sheraton zakończyło się dużym sukcesem. W przygotowanej po raz kolejny przez FMI Polska imprezie wzięło udział ponad 700 gości.

Fleet&Bussines Day był doskonałą okazją do nawiązania kontaktów i wymiany opinii pomiędzy fleet managerami, dyrektorami działów sprzedaży specjalnej koncernów motoryzacyjnych, dostawcami paliw i akcesoriów. Rozmowy prowadzono na stoiskach wystawowych, a także w kuluarach. W trakcie trwania Fleet&Bussines Day można było również wziąć udział w ciekawych wykładach m.in. na temat nowego sposobu odliczania podatku VAT i homologacji samochodów dla przedsiębiorstw, zmian w prawie ubezpieczeniowym, kształtu międzynarodowego rynku flotowego. Wykłady i dyskusje prowadzili eksperci znanych firm konsultingowych, przedstawiciele zagranicznych i krajowych firm obsługujących floty, a także zagranicznej prasy. Ilość chętnych do wysłuchania prelekcji zaskoczyła nawet organizatorów, którzy musieli powiększyć salę, a i ta nie mogła pomieścić wszystkich. Tematem, który zdominował wszystkie, także kuluarowe dyskusje, były zmiany w homologacji samochodów osobowych z popularną kratką. Jak wiadomo od nowego roku samochody osobowe homologowane na ciężarówki (z wyjątkiem tych w wielofunkcyjnych nadwoziach AF) nie będą mogły być rejestrowane. Sprawa żywo interesuje zarówno dostawców samochodów, którzy obawiają się spadku sprzedaży, jak i przedsiębiorców, dla których zmiany dot. odliczeń podatku VAT oznaczać mogą wyższe koszty funkcjonowania przedsiębiorstw.

Na Fleet&Bussines Day swoje stoiska miało 20 wystawców. Wśród nich znalazły się najważniejsze koncerny samochodowe, koncerny paliwowe, firmy z branży car fleet management, oraz przedsiębiorstwa zajmujące się dostarczaniem technologicznych rozwiązań dla flot.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
W polskich salonach marki Mitsubishi ruszyła wyprzedaż aut z rocznika 2018. Zniżki sięgają nawet 41 tys. złotych.