mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fleet Spring Meeting - spotkanie na szczycie!

Fleet Spring Meeting - spotkanie na szczycie!

Wielu znakomitych gości wzięło udział w przeprowadzonej 28 kwietnia międzynarodowej konferencji branży flotowej Fleet Spring Meeting. Kolejne spotkanie przedstawicieli branży flotowej zorganizowano tym razem w hotelu Marriott.

Nawet zapowiadane protesty antyglobalistów nie odstręczyły kilkuset gości od udziału w Konferencji. Tym razem przedstawiciele branży flotowej, dostawcy usług i fleet managerowie mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawych prelekcji poświęconych rozwojowi branży w integrującej się Europie. Wśród prelegentów nie zabrakło gości zagranicznych z Belgii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Czech i Niemiec. Wszystkie wykłady gromadziły komplet słuchaczy.

Jak każda konferencja organizowana przez Fleet Management Institute Polska i magazyn Flota również Fleet Spring Meeting stanowiło doskonałą okazję do spotkań i wymiany opinii między przedstawicielami największych firm z branży flotowej i ich klientami. Rozmowy dotyczyły głównie kształtu polskiego prawodawstwa po wstąpieniu do Unii Europejskiej, nie mniej ważne było poszukiwanie najlepszego sposobu na działanie po wejściu w życie nowej ustawy o podatku VAT.

Ukoronowaniem całodniowego spotkania była wieczorna, uroczysta gala na której wręczono po raz pierwszy nagrody branży flotowej Fleet Awards 2004. Kapituła w skład której wchodziły osoby uznawane za autorytety w branży flotowej przyznała nagrody w kategoriach Flota Firmowa Roku i Fleet Manager Roku. Nagrody dla najlepszych samochodów flotowych roku w kilku kategoriach były przyznane przez użytkowników, fleet managerów, którzy mogli na nie głosować za pomocą internetu przez większą część 2003 roku.

Statuetkę dla najlepszego Fleet Managera odebrał Radosław Wnuk z Grupy Żywiec. Najlepiej zarządzana flota należy do British American Tabacco Polska S.A. 

Największe emocje budziło jednak ogłoszenie werdyktu głosowania na najlepsze auto flotowe. W kategorii samochodu małego nagroda przypadła Toyocie Yaris. Odbierając nagrodę Jacek Pawlak Dyrektor Zarządzający Toyota Motor Poland mówił o wielkiej wadze nagrody, która jest wyróżnieniem przyznawanym przez użytkowników.

W kategorii samochodów średnich wygrał Ford Focus. Paweł Miszkowski – Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Sieci Dealerskiej Ford Polska, trzymając z dumą statuetkę Fleet Awards zwracał uwagę, że Ford Focus jest już obecny na rynku bardzo długo, a mimo to wciąż zdobywa nagrody w wielu prestiżowych konkursach.

Najlepszym samochodem luksusowym wybrano BMW serii 5. Jerzy Koziński - Dyrektor Sprzedaży i Marketingu który odbierał nagrodę zapewniał, że BMW zrobi wszystko by podczas kolejnej edycji Fleet Awards zdobyć kolejną statuetkę dla BMW Polska.

Zwycięzcą wśród samochodów dostawczych okrzyknięto Mercedesa Sprintera. Co ciekawe w tej kategorii trzecie miejsce zajęły ex aequo Fiat Doblo i Renault Kangoo otrzymując identyczną ilość głosów.

Przyznano również nagrodę specjalną Fleet Awards 2004 dla Joanny Byrskiej z Renault Polska, która ma duży wkład w rozwój i uporządkowanie branży flotowej w Polsce w ostatnich kilkunastu miesiącach.

Samochód Flotowy roku 2004

samochód mały
I miejsce Toyota Yaris 
II miejsce Fiat Panda
III miejsce Skoda Fabia

samochód średni
I miejsce Ford Focus
II miejsce Toyota Corolla
III miejsce Renault Megane II 

samochód klasa wyższa średnia/luksusowa
I miejsce BMW Seria 5
II miejsce Volkswagen Passat
III miejsce Volvo S40

samochód dostawczy
I miejsce Mercedes Sprinter
II miejsce Volkswagen Transporter
III miejsce Fiat Doblo
Renault Kangoo 

Flota Firmowa roku 2004
I miejsce British American Tabacco Polska S.A.
II miejsce Viessmann Sp. z o.o.
III miejsce Novartis Poland Sp z o.o.

Fleet Manager roku 2004
I miejsce Radosław Wnuk - Grupa Żywiec S.A.
II miejsce Krystyna Wyszyńska - Janus - British American Tabacco Polska S.A.
III miejsce Piotr Wagner - Aventis Pharma Sp. z o.o. 

Nagroda Specjalna roku 2004 
Joanna Byrska - Renault Polska

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.