mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Focus Internetowym Samochodem Roku 2005!

Ford Focus Internetowym Samochodem Roku 2005!

9 marca, podczas uroczystej gali, ogłoszone zostały wyniki rankingu Internetowy Samochód Roku 2005. Najbardziej popularnym modelem i zwycięzcą okazał się Ford Focus.

Ford Focus Internetowym Samochodem Roku 2005!

Tegoroczna edycja konkursu była drugą, jaka została przeprowadzona na stronach Internetowej Platformy Motoryzacyjnej mojeauto.pl. W ubiegłym roku triumfował Chevrolet Aveo przed Fordem Focusem i Skodą Fabią. W tym roku, po raz pierwszy, przyznano także nagrody w dwóch dodatkowych kategoriach: Samochód używany wraz z Siecią Dealerów Samochodów Używanych GEpard oraz Samochód użytkowy wspólnie z magazynem Auto Firmowe.

Zobacz pełny raport Top Ten 2005 mojeauto.pl

Zwycięzcą rankingu, zdobywając tytuł Internetowego Samochodu Roku 2005, został Ford Focus. Ford Focus okazał się bezapelacyjnie najbardziej popularnym modelem w ubiegłym roku wśród Internautów, dziewięciokrotnie zwyciężając w podsumowaniach miesięcznych. Drugie miejsce zajęła Skoda Fabia, której udało się jeden raz wejść na najwyższy stopień podium. Na trzecim miejscu uplasowała się Toyota Corolla.

"Przede wszystkim ogromna radość ze zdobycia pierwszego miejsca. Bardzo się cieszymy. Z jednej strony duże zaskoczenie, z drugiej natomiast po cichu spodziewałem się, że właśnie tak się stanie, dlatego, że Ford Focus w ubiegłym roku był najchętniej kupowanym samochodem z segmentu C. Cieszy mnie to, że ta reguła potwierdza się także wśród klientów szukających aut przez Internet." - powiedział po odebraniu nagrody Bogusław Głód, Sales and Dealer Development Manager.

Zobacz galerię Internetowy Samochód Roku 2005

Tytuł Internetowego Samochodu Używanego Roku 2005, który przyznawany jest wspólnie z siecią GEpard, zdobył Volkswagen Passat. Samochód ten był najchętniej wyszukiwanym modelem spośród wszystkich oferowanych modeli aut używanych. Za jego plecami znalazły się Opel Vectra i Opel Astra.

"Wiem z doświadczenia, że samochody marki Volkswagen od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Szczególnie samochody używane, ponieważ ich żywotność na naszych drogach jest bardzo długa. Uważam, że tytuł ten świadczy także o sile niemieckiej motoryzacji, która ma przede wszystkim duże doświadczenie w budowaniu samochodów." - Ryszard Bałazy, Dyrektor Biura Kulczyk Tradex w Warszawie.

Zobacz galerię Internetowy Samochód Używany Roku 2005

W kategorii Samochód użytkowy zwyciężył zdobywając tytuł Internetowego Samochodu Użytkowego Roku 2005 Mercedes Sprinter. Podobnie jak w przypadku Forda Focusa jego dominacja była bezdyskusyjna. Sprinter od kwietnia nieprzerwanie zwyciężał w notowaniach miesięcznych.

"Nagroda Internetowy Samochód Użytkowy 2005 dla modeli Sprinter i Vito nie jest dla nas zaskoczeniem. To bardzo dobre samochody, co odzwierciedlają wyniki sprzedaży. Zwycięski Mercedes Sprinter jest jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów użytkowych na całym świecie. Cieszy fakt, że doceniają to także użytkownicy platformy Mojeauto.pl." - Karolina Tyniec - Margańska, Public Relations Specialist.
 
Zobacz galerię Internetowy Samochód Użytkowy Roku 2005

Podczas gali wręczone zostały także trzy dodatkowe nagrody specjalne. Nagroda "Made in Poland" za najbardziej popularny w internecie samochód wytwarzany na naszym rynku została przyznana modelowi Fiat Panda. Volkswagen został uhonorowany tytułem "Dywizja van" za największą liczbę modeli w czołowej dziesiątce rankingu samochodów użytkowych. Z kolei Honda Civic została odznaczona za najczęściej polecany w internecie model.

Zobacz galerię zdjęć z gali Internetowy Samochód Roku 2005 

Na uroczystą galę, która odbyła się 9 marca, zaproszeni zostali przedstawiciele koncernów, świata mediów oraz czołowych organizacji motoryzacyjnych w naszym kraju. Laureatom poszczególnych kategorii zostały wręczone statuetki oraz dyplomy.

Tytuł Internetowego Samochodu Roku jest jedynym tego rodzaju tytułem przyznawanym na polskim rynku, trafia on do zwycięzcy swoistego rankingu popularności. Ranking ten powstaje w oparciu o statystyki oglądalności poszczególnych samochodów w unikalnej bazie aut nowych na stronach Internetowej Platformy Motoryzacyjnej mojeauto.pl. Użytkownicy, poszukujący informacji o modelu, nieświadomie oddają na niego głos. Dlatego ranking Top Ten mojeauto.pl przedstawia faktyczne zainteresowanie modelami, a wyniki są niezależne i odzwierciedlają aktualne nastroje panujące na rynku.

Zobacz wszystkie miesięczne raporty 2005

Internetowy Samochód Roku 2004

 WYWIADY:

Bogusław Głód - Ford Polska Sp. z.o.o

Hubert Żyżkowski - Skoda Auto Polska S.A.

Karolina Tyniec-Margańska - DaimlerChrysler Automotive Polska Sp. z.o.o.

Bronisław Mikulski - komis sieci GEpard, PHU Duet S.C.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 79 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter
Cena podstawowa już od: 96 222 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele

Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele

Aktualności 2019-01-17

Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele

Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa...

Aktualności 2018-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.