mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Focus RS w specjalnej edycji

Ford Focus RS w specjalnej edycji

Ford wprowadzi na rynek pięć różnych wersji Forda Focusa RS z edycji specjalnej Le Mans Classic. Modele powstaną w celu uczczenia zwycięstw Forda w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Ford Focus RS w specjalnej edycji
Wszystkie samochody z tej serii zostaną zaprezentowane podczas Le Mans Classic - wyścigu z udziałem klasycznych pojazdów, który odbywa się na tym samym, 13,65-kilometrowym torze, co wyścig długodystansowy. Wszystkie wersje otrzymały fotele Recaro obite skórą i Alkantarą w barwach kontrastujących z nadwoziem. Te same motywy kolorystyczne ozdabiają także dźwignię zmiany biegów, dźwignię hamulca ręcznego oraz centralny podłokietnik.


Specjalne edycje Forda to:
- czarny Focus RS ze srebrnymi pasami upamiętniający zwycięstwo modelu Ford Mk II w 1966 r.,
- czerwony Focus RS z białymi pasami stworzony na cześć zwycięzcy z 1967 roku (Ford Mk IV),
- niebiesko-pomarańczowy Focus RS przypominający modele GT40, które zwyciężyły w 1968 i 1969 roku,
- biało-niebieski Focus RS stworzony na podobieństwo modelu Ford Capri RS 2600, który wygrał w kategorii Touring w roku 1972,
- biały Focus RS z biegnącym centralnie cienkim niebieskim pasem z czerwonymi konturami, nawiązujący do wygranej Forda Mk IIB z 1967 roku.

Specjalne wersje Forda Focusa RS Le Mans Classic wejdą do sprzedaży po wyścigu Le Mans Classic, który odbędzie się w dniach 9-11 lipca tego roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Le Mans Focus RS specjalna edycja

Podobne wiadomości:

Porsche 911 RSR GTE

Porsche 911 RSR GTE

Aktualności 2019-07-10

Całe podium w Le Mans dla Audi

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~KOALA 2010-06-24

W ostatnich dniach Bronek śpieszył się z powołaniem nowego kandydata na prezesa NBP... poprzedni który zginął (czy został zamordowany, bo do dziś nie wiadomo czy to nie był zamach) pod Smoleńskiem mocno opierał się przed wciskaną nam pożyczką 20 mld, twierdząc że jest nam niepotrzebna i na bardzo niekorzystnych warunkach... Natomiast szybko wybrana "gwiazda polityczna" Marek Belka wiedział po co go wybierają i na biegu podpisał pożyczkę... Jak niedługo usłyszycie że Polska jest w kryzysie bo musi spłacać kredyty to już wiecie komu dziękować... Ale żaden z polityków Platformy o tym wam nie wspomniał... W mediach też jakby cicho :) No i jeszcze jedno... prezesa NBP nie można odwołać przed ukończeniem jego kadencji... Podziękujcie Platfusom Obywatelskim!

~zcx 2010-06-24

mnie już komuna tak obrzydła że na platformę napewno nie będę głosował. został wiec tylko Kaczyński i dobrze!, choć wolałbym JKM z UPR. 4 lipca oddaje głos więc na Kaczora.

~opole 2010-06-24

W pełni Was popieram. PO nas robi w konia i to strasznie. Bronkowi - dziękujemy!

~Piotr35 2010-06-24

Zgadzam się z aka. Niestety sposób myślenia, a w zasadzie jego brak w przypadku conajmniej połowy społeczeństwa mnie przeraża. Jak wygra Komuchowski to uciekam do UK:)

~aka 2010-06-24

Focusy RS śliczne, sport na najwyższym poziomie i odwołanie się do historii. Naprawdę super! Tylko czy przeciętnego obywatela PO-lski stać na takie auto ? W Polsce rządzi KOMUNISTYCZNA PLATFORMA OBŁUDY i na takie autko zarabia się kilka lat, a odkłada pół życia :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wyposażenie nowoczesnych aut z długą historią
Wyposażenie nowoczesnych aut z długą historią
Klimatyzacja, poduszki powietrzne, nawigacja czy tempomat - dzisiaj takie rozwiązania to standard. Choć mogłoby się wydawać, że są świeżymi wynalazkami, to ich historia jest znacznie dłuższa.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK