mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Focus najbardziej pożądany przez Polaków

Ford Focus najbardziej pożądany przez Polaków

Focus liderem sprzedaży w segmencie samochodów kompaktowych w Polsce

Jak wynika z raportu firmy SAMAR, Ford Focus był najchętniej kupowanym samochodem kompaktowym w Polsce w 2002 roku. W ubiegłym roku do klientów trafiło 10 180 szt. tego modelu, a udział w rynku wyniósł 3,3%. Na drugim miejscu znalazła się Toyota Corolla z liczbą 10 004 sprzedanych nowych pojazdów i udziałem 3,25%. Na trzecim miejscu uplasował się Opel Astra, którego sprzedaż osiągnęła poziom 8 887 sztuk, a udział w rynku 2,88%.

Na sukces rynkowy Focusa oprócz atrakcyjnej stylistyki wpłynął zapewne fakt uznania Forda Focus najlepszym samochodem na rynku niemieckim pod względem niezawodności. W opublikowanym w 2002 roku podsumowaniu pt. Auto Report 2002 niemiecka agencja TÜV, odpowiedzialna za przyznawanie norm i certyfikacji dla przemysłowych dóbr inwestycyjnych i dóbr konsumpcyjnych, ogłosiła Forda Focus liderem niezawodności wśród samochodów liczących od roku do trzech lat.

Ford Focus należy niezwykle popularnych samochodów w swojej klasie nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Model ten był najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym na świecie w latach 2000–2001.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.