mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Focus samochodem miesiąca mojeauto.pl

Ford Focus samochodem miesiąca mojeauto.pl

Z analiz mojeauto.pl przeprowadzonych w lutym wynika, że największym zainteresowaniem Internautów w ubiegłym miesiącu cieszył się samochód Ford Focus.

Ford Focus samochodem miesiąca mojeauto.pl

Wynik nie może dziwić, ponieważ koncern prowadzi obecnie intensywną kampanię reklamową oraz wprowadził interesujące promocje cenowe na wybrane wersje. Forda Focusa z limitowanej wersji wyposażeniowej FX Gold można było nabyć w lutym nawet o 7600 zł taniej. Duże zainteresowanie wzbudziły również inne limitowane wersje FX oraz FX Silver, gdzie rabaty wahały się w granicach 3700 – 6100 zł. Ford może poszczycić się jeszcze jednym rekordem – marka ta zajęła bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce w rankingu najczęściej oglądanych marek (tab. 2) w miesiącu lutym i z liczbą 10322 punktów pozostawiła konkurentów daleko w tyle (Toyota – 7657 pkt, Renault – 6262 pkt).

TABELA 1 - Top 10 mojeauto.pl – najczęściej oglądane modele w lutym 2004

 Miejsce Modele samochodów Punkty*
 1. Ford Focus 3514
 2. Toyota Corolla 2582
 3. Skoda Fabia 2215
 4. Renault Megane II 2091
 5. Ford Mondeo 2049
 6. Ford Focus C-Max 2017
 6. Toyota Avensis 2017
 8. Skoda Octavia 1784
 9. Honda Civic 1770
 10. Fiat Panda 1553
 * liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe

Na drugiej pozycji uplasowała się Toyota Corolla z liczbą 2582 punktów, a w Top 10 znalazła się również Toyota Avensis. Samochody tej marki już od lat cieszą się uznaniem na rynku i pomimo braku promocji cenowych na te modele budzą zainteresowanie Internautów. Firma wyprzedała już prawie wszystkie samochody z roku modelowego 2003, a na samochody z 2004 roku na razie nie proponuje żadnych rabatów. Możliwe, że na działania Toyoty przyjdzie więc nam czekać aż do maja, kiedy to Polska stanie się członkiem Unii Europejskiej. Już teraz koncern kusi klientów cenami, jakie będą obowiązywać od maja. Możemy się więc spodziewać, w niedalekiej przyszłości, jeszcze większego zainteresowania tą marką. W pierwszej dziesiątce znalazło się również Renault Megane II. Aktualnie trwa wielka wyprzedaż aut z 2003 roku. Koncern już w grudniu wprowadził na ten model promocje do 1500 zł, a od stycznia można go nabyć taniej nawet o 4 000 zł.

Największym przebojem w marcu są jednak rabaty wprowadzone przez Audi – na wybrane modele z 2003 roku obowiązują obniżki nawet do 25 000 zł! Na taki rabat możemy liczyć przy zakupie Audi A4 limuzyny. Na A4 Avant oraz A6 limuzynę przysługuje 20 000 zł upustu a na model A6 Avant – 15 000 zł. Dodatkowo ceny przeliczane są po promocyjnym stałym kursie 1 euro = 4,25 zł.

Firma Subaru, podobnie jak Toyota, zachęca do zakupu podając ceny, jakie będą obowiązywały za 2 miesiące. Radzimy więc wstrzymać się do tego czasu – wybrane modele będą tańsze nawet o 5000 euro! A już teraz możemy odwiedzić salon dealerski, zamówić upragniony model Subaru po nowej cenie, a swoje auto odebrać na początku maja.

Tak miła niespodzianka nie spotka nas natomiast w salonach Mazdy. Na polskim rynku dostępne są jedynie auta z zeszłego roku, a na modele z 2004 nie można jeszcze składać zamówień. Nowe cenniki i specyfikacje powinny być dostępne na przełomie marca i kwietnia. Dopiero wtedy będziemy mogli udać się do dealerów i złożyć zamówienie.

TABELA 2 - Top 10 mojeauto.pl – najczęściej oglądane marki w lutym 2004

 Miejsce Marka Punkty
 1. Ford  10322
 2. Toyota 7657
 3. Renault 6262
 4. Fiat 5274
 5. Opel 5134
 6. Skoda 4572
 7. Volkswagen 4086
 8. Peugeot 3707
 9. Honda 3699
 10. Mercedes 2992
* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt – w rankingu marek Opel zajął wysoką pozycję, jednak żaden konkretny model nie zdołał się przebić do pierwszej dziesiątki rankingu modeli mojeauto.pl. Marka ta cieszy się dużym zainteresowaniem Internautów, jednakże nie posiada lidera wśród swoich modeli - zobaczymy, co zmieni się po wejściu na rynek Opla Astry III...

TABELA 3 - Najczęściej oglądane wersje w lutym 2004

MiejsceMarka Model Wersja 
 1. Fiat  Seicento  1.1 ACTUAL 
 2. Fiat Panda 1.2 DYNAMIC
 3. Honda Civic 1.4 LS

Jeśli chodzi o zainteresowanie konkretną wersją samochodu, wygrywa Fiat Seicento 1.1 Actual. Drugie miejsce należy również do Fiata – uwagę Internautów skupia Panda 1.2 Dynamic - widać, że tytuł Car Of The Year 2004 jest doceniany przez potencjalnych klientów. Nowy Fiat Panda od momentu rozpoczęcia jego sprzedaży w połowie września ubiegłego roku jest najchętniej kupowanym samochodem na polskim rynku.

Od początku roku na rynku samochodów nowych w Polsce wiele zmian. Niektórzy producenci aut japońskich podkreślają, że po wejściu Polski do Unii Europejskiej będzie nawet o kilkanaście procent taniej, z drugiej strony większość koncernów podnosi ceny. W lutym niektóre modele Seata (np. Alhambra) i Mercedesa (klasa G) zdrożały nawet o 10 000 zł  a od 1. marca np. Mitsubishi Outlander 2.0 133KM o 12 000 zł. Od marca podwyżki ogłosił już także Fiat, Renault, Kia, Citroen, Volvo, Toyota i Opel. Pozostaje nam czekać na inne marki...

Zmiana cen spowodowana jest wzrostem kursu Euro w stosunku do złotówki. Dodatkowo koncerny samochodowe ujednolicają ceny na rynku europejskim. Najnowszy Europejski Indeks Cen Nowych Samochodów (European New Car Price Index) opublikowany przez eurocarprice.com we współpracy z PricewaterhouseCoopers pokazuje, że ceny nowych samochodów na rynku polskim w grudniu były o 16% niższe od średnich cen nowych aut w eurostrefie. Dlatego też należy liczyć się jednak w ogólnym rozrachunku ze zdecydowaną podwyżką. Prawdopodobnie wzrost cen zostanie w pewnym stopniu zrekompensowany wzbogaceniem wyposażenia standardowego poszczególnych wersji.

Wśród samochodów dla firm (posiadających homologację lub zakwalifikowanych jako dostawcze) na pierwszym miejscu znalazł się, tak jak w ogólnym rankingu, Ford Focus a w ścisłej czołówce aż cztery modele tej marki.

Także Toyota ma powody do zadowolenia –  trzy modele tej firmy znalazły się w rankingu samochodów dla firm (tab. 4), mimo że brak aktualnie dodatkowych zachęt cenowych, promocji czy rabatów.

TABELA 4 - Top 10 mojeauto.pl – najczęściej oglądane samochody dla firm w lutym 2004

Miejsce Modele samochodów Punkty*
 1. Ford Focus 671
 2. Skoda Octavia 599
 3. Ford Mondeo 553
 4. Toyota Avensis 537
 5. Toyota Corolla 518
 6. Ford Focus C-Max 502
 7. Skoda Fabia 404
 8. Renault Megane II 342
 9. Ford Fusion 287
 10. Toyota RAV4 269
*  liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe

W czołówce rankingu znalazła się także Skoda Octavia. Koncern zdecydował się przedłużyć korzystną promocję cenową na marzec, prawdopodobnie więc i w tym miesiącu model będzie cieszył się dużą popularnością. Skodę Octavię i Fabię dalej możemy zakupić w promocyjnej ofercie kredytu Volkswagen Leasing Polska (30% ceny płacimy po roku bez odsetek) oraz dodatkowo otrzymamy upust w wysokości 1000 zł.

Warto poważnie zastanowić się nad ofertą leasingową, ponieważ może być to ostatni dzwonek, żeby kupić samochód  na dotychczasowych warunkach finansowania. Co prawda sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, ale na chwilę obecną Sejm przegłosował niekorzystną dla przedsiębiorców wersję ustawy o VAT w kwestii rozwiązań dotyczących leasingu. Do tej pory, w przypadku nabycia pojazdu lub innego urządzenia, leasingobiorca płacił opłatę wstępną i od niej podatek VAT. Kwota ta nie przekraczała 10 –20% wartości przedmiotu leasingu. Ustawa w obecnym kształcie mówi, że będziemy musieli zapłacić z góry cały podatek VAT. Zwiększy to początkowe koszty nabycia samochodu do 30-40% ostatecznych kosztów leasingu.  Może stać się to barierą nie do pokonania przez przedsiębiorców i sprzedaż aut finansowanych leasingiem może się gwałtownie zmniejszyć.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.