1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Ford Mustang Mach-E jako policyjny radiowóz

Ford Mustang Mach-E jako policyjny radiowóz

W pełni elektryczny radiowóz policyjny oparty na Mustangu Mach-E przeszedł rygorystyczne testy w USA.
To pierwszy w pełni elektryczny samochód, który dostał pozytywną ocenę od policji stanu Michigan.

Ford Mustang Mach-E jako policyjny radiowóz

W pełni elektryczny radiowóz policyjny przygotowany przez Ford Pro, oparty na SUV-ie Mustangu Mach-E, stał się pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem, który przeszedł rygorystyczną ocenę policji stanu Michigan. Testy obejmowały przyspieszenie, prędkość maksymalną, hamowanie i jazdę z dużą prędkością, a także reakcje pojazdu na gwałtowne manewry. Policja stanu Michigan jest jednym z dwóch organów ścigania, które co roku testują nowe pojazdy policyjne z bieżącego roku modelowego i publikują wyniki do użytku przez agencje w całym kraju.

– Fakt, że Mustang Mach-E z powodzeniem sprostał wysokim wymaganiom policji stanowej Michigan, pokazuje, że Ford może budować pojazdy elektryczne, które są wystarczająco sprawne, wytrzymałe i niezawodne nawet w najtrudniejszych zadaniach – powiedział Ted Cannis, dyrektor generalny Ford Pro. – Rozumiemy potrzeby naszych klientów komercyjnych i jesteśmy zaangażowani w otwieranie dla nich nowych możliwości elektryfikacji – dodał.

Ford Pro zgłosił całkowicie elektryczny policyjny pojazd do testów w ramach oceny roku modelowego Michigan State Police 2022 w dniach 18 września i 20 września. Michigan State Police opublikuje szczegółowe wyniki testów pojazdów na swojej stronie internetowej jesienią.

Ford Pro to odrębna globalna firma zajmująca się usługami i dystrybucją pojazdów w ramach marki Ford, która przewodzi wysiłkom firmy w zakresie opracowywania i dostarczania gotowych do pracy produktów i usług klientom komercyjnym i rządowym. Linia pojazdów Ford Pro obejmuje między innymi w pełni elektryczny van E-Transit oraz w pełni elektryczny pickup F-150 Lightning Pro.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford napęd elektryczny samochody elektryczne radiowoz

Podobne wiadomości:

Polsky klienci elektrycznych aut kupują dobrze wyposażone wersje

Polsky klienci elektrycznych aut kupują...

Aktualności 2022-07-05

Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli marki

Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli...

Aktualności 2022-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!