mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro NCAP

Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro NCAP

Amerykańskie coupe oraz szwedzkie samochody klasy wyższej zostały sprawdzone przez organizację Euro NCAP. Co najmniej w jednym przypadku wynik jest zaskakujący.

Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro NCAP
Organizacja Euro NCAP sprawdza co roku bezpieczeństwo dziesiątek nowych modeli samochodów. Najnowszy raport przedstawia pierwsze próby jakich dokonano w 2017 roku. Jak się okazuje obronna ręką z testów wyszły modele Volvo zdobywając komplet pięciu gwiazdek, natomiast Ford Mustang uzyskał najgorszy wynik zanotowany przez organizację od 2015 roku.

Zacznijmy od Forda Mustanga. Według ekspertów z Euro NCAP samochód uzyskał jedynie 2 na 5 możliwych gwiazdek. To bardzo zły rezultat i nie usprawiedliwia tego fakt, że samochód zbudowany jest według amerykańskich norm. Zagłębiając się bardziej w wyniki testów zauważymy, że amerykański sportowiec otrzymał przeciętną notę za ochronę dorosłych pasażerów (72% punktów), bardzo słabą za bezpieczeństwo dzieci (32%), nie najgorszą za bezpieczeństwo pieszych (64%) i niesamowicie słabą ocenę za aktywne systemy bezpieczeństwa (16%). Ta ostatnia ocena wynika z tego, że w Fordzie nie zamontowano seryjnie systemów dostępnych w samochodzie za oceanem.

Znacznie lepszym wynikiem może poszczycić się Volvo, którego limuzyna S90 i kombi V90 zdobyły identyczna ocenę - komplet 5 gwiazdek. Również gdy spojrzymy na punkty zauważymy identyczne noty obu samochodów. Volvo otrzymało bardzo dobre noty w każdej kategorii, zgarniając 95% punktów za ochronę dorosłych pasażerów, 80% za ochronę dzieci, 76% za ochronę pieszych oraz fantastyczną ocenę 96% punktów za bogate wyposażenie z dziedziny aktywnego bezpieczeństwa.

Jak widać na samochodach Volvo ciągle można polegać, mniej na sportowym Fordzie Mustangu. Jednak i to może się zmienić, ponieważ organizacja Euro NCAP przyznaje że testowała model dostępny w salonach obecnie, a jeszcze w tym roku wejdzie do sprzedaży wersja zmodernizowana, która będzie wyposażona m.in. w system automatycznego awaryjnego hamowania i system utrzymywania auta na pasie ruchu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mustang
Ford Mustang
Cena podstawowa już od: 185 010 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-3dr.
Volvo S90
Volvo S90
Cena podstawowa już od: 188 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo S90 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Mustang Volvo S90

Podobne wiadomości:

Ford Mustang Lithium. Elektryczny z manualną skrzynią biegów

Ford Mustang Lithium. Elektryczny z manualną...

Aktualności 2019-12-11

Volvo po 54 latach traci pozycję lidera

auto motor i sport 2017-01-04

Szwedzki rynek dla Volvo od lat był chlubą. To w swojej ojczyźnie producent rok w rok zgarniał koronę najlepiej sprzedającego się modelu. Dziś to już przeszłość.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 718 GTS 4.0
Nowe Porsche 718 GTS 4.0
Do gamy samochodów Porsche 718 Cayman i 718 Boxster dołączają modele GTS 4.0, w których producent powrócił do wolnossącego silnika sześciocylindrowego.