1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro NCAP

Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro NCAP

Amerykańskie coupe oraz szwedzkie samochody klasy wyższej zostały sprawdzone przez organizację Euro NCAP. Co najmniej w jednym przypadku wynik jest zaskakujący.

Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro NCAP
Organizacja Euro NCAP sprawdza co roku bezpieczeństwo dziesiątek nowych modeli samochodów. Najnowszy raport przedstawia pierwsze próby jakich dokonano w 2017 roku. Jak się okazuje obronna ręką z testów wyszły modele Volvo zdobywając komplet pięciu gwiazdek, natomiast Ford Mustang uzyskał najgorszy wynik zanotowany przez organizację od 2015 roku.

Zacznijmy od Forda Mustanga. Według ekspertów z Euro NCAP samochód uzyskał jedynie 2 na 5 możliwych gwiazdek. To bardzo zły rezultat i nie usprawiedliwia tego fakt, że samochód zbudowany jest według amerykańskich norm. Zagłębiając się bardziej w wyniki testów zauważymy, że amerykański sportowiec otrzymał przeciętną notę za ochronę dorosłych pasażerów (72% punktów), bardzo słabą za bezpieczeństwo dzieci (32%), nie najgorszą za bezpieczeństwo pieszych (64%) i niesamowicie słabą ocenę za aktywne systemy bezpieczeństwa (16%). Ta ostatnia ocena wynika z tego, że w Fordzie nie zamontowano seryjnie systemów dostępnych w samochodzie za oceanem.

Znacznie lepszym wynikiem może poszczycić się Volvo, którego limuzyna S90 i kombi V90 zdobyły identyczna ocenę - komplet 5 gwiazdek. Również gdy spojrzymy na punkty zauważymy identyczne noty obu samochodów. Volvo otrzymało bardzo dobre noty w każdej kategorii, zgarniając 95% punktów za ochronę dorosłych pasażerów, 80% za ochronę dzieci, 76% za ochronę pieszych oraz fantastyczną ocenę 96% punktów za bogate wyposażenie z dziedziny aktywnego bezpieczeństwa.

Jak widać na samochodach Volvo ciągle można polegać, mniej na sportowym Fordzie Mustangu. Jednak i to może się zmienić, ponieważ organizacja Euro NCAP przyznaje że testowała model dostępny w salonach obecnie, a jeszcze w tym roku wejdzie do sprzedaży wersja zmodernizowana, która będzie wyposażona m.in. w system automatycznego awaryjnego hamowania i system utrzymywania auta na pasie ruchu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mustang
Ford Mustang
Cena podstawowa już od: 199 010 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-3dr.
Volvo S90
Volvo S90
Cena podstawowa już od: 188 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo S90 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Mustang Volvo S90

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Premiery 2018-06-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Klasy S – ceny w Polsce
Mercedes Klasy S – ceny w Polsce
Na początku września Mercedes-Benz zaprezentował nowe wcielenie swojej flagowej linii modelowej – Klasy S. Teraz poznaliśmy cennik modelu.