1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Ford Transit z 10-stopniową automatyczną skrzynią biegów

Ford Transit z 10-stopniową automatyczną skrzynią biegów

Ford wprowadza do modelu Transit nową automatyczną skrzynię biegów o 10 przełożeniach. Z powodzeniem działa ona poza tym w Mustangu i Raptorze.

Ford Transit z 10-stopniową automatyczną skrzynią biegów
Ford Transit z napędem na tylne koła wzbogaci się niebawem o nową 10-stopniową automatyczną skrzynię biegów, która ma zapewnić nie tylko oszczędność paliwa, ale i podnieść zdolność holowania do 2800 kg.

Ford Transit z nową skrzynią biegów

Nowa skrzynia biegów stanowi idealne rozwiązanie w podwoziach Forda Transita z napędem na tylną oś, w których preferowane są wygodniejsze w użytkowaniu przekładnie automatyczne. Opracowana przez inżynierów Forda, sprawdzona w modelach Ranger i F150, a także w sportowym Mustangu, inteligentna skrzynia biegów została zaprojektowana dla ograniczenia kosztów paliwa.

10-stopniowa skrzynia automatyczna, dostępna w wersjach Transita napędzanych na tylne koła przez najnowszy 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue HDT (Heavy Duty) o mocy 170 KM, przeszła intensywne testy wydajności i trwałości. Musi ona bowiem zapewnić skuteczność w pojazdach pracujących przy dużym obciążeniu, w napiętych harmonogramach, używanych często do holowania.

Produkowany już na pełnych obrotach nowy układ przeniesienia napędu jest elementem udoskonaleń wprowadzonych w Transicie w 2019 r., na które złożyły się bardziej ekonomiczne układy napędowe (w tym zelektryfikowane EcoBlue Hybrid), podniesiona ładowność i usprawniony system komunikacji.

10-stopniowa skrzynia biegów została wprowadzona wraz z obecnie stosowaną sześciostopniową przekładnią automatyczną, która jest dostępna wersjach Transita z napędem na przednie koła FWD, przeznaczonych do lżejszych zastosowań.

Ford Transit – warianty z automatem

Wśród odmian Transita, wyposażonych w 10-stopniową automatyczną skrzynię biegów, można wybierać między podwoziami 350 L3 lub 350 L4 o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg, z bliźniaczymi lub pojedynczymi kołami na tylnej osi lub autobus 18-miejscowy 460 L4 o dopuszczalnej masie całkowitej 4600 kg.

Oszczędność i trwałość przekładni automatycznej, przetestowanej na dystansie kilku mln kilometrów, mają czynić z niej doskonały wybór dla operatorów flot, którzy analizują całkowite koszty eksploatacji, biorąc pod uwagę skrócenie przestojów i parametry użytkowe pojazdu.

W ofercie fabrycznych opcji zabudów Forda Transita znajdują się skrzynie otwarte. Specjalizujące się w zabudowach firmy nadwoziowe, akredytowane przez Forda, mogą na zamówienie projektować i przebudowywać pojazdy bazujące na Transicie z 10-stopniową automatyczną skrzynią biegów - od chłodni lub wywrotek po kampery.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 123 516 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

System Ford SYNC nowej generacji

System Ford SYNC nowej generacji

Aktualności 2020-09-04

Ford Mustang Mach-E GT - najszybszy w klasie

Ford Mustang Mach-E GT - najszybszy w klasie

Aktualności 2020-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej salon BMW M i M Motorsport otwarty w Polsce
Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej salon BMW M i M Motorsport otwarty w Polsce
27 stycznia w Mikołowie rozpoczął działalność pierwszy salon BMW M i M Motorsport w Europie Środkowo-Wschodniej. Właścicielem obiektu jest dealer BMW Sikora.