mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele

Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele

Volkswagen AG i Ford Motor Company nawiązały współpracę. Znamy już szczegóły umowy.

Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele

Porozumienie o współpracy między Volkswagenem i Fordem ma na celu zwiększenie konkurencyjności obydwu marek i stworzenie atrakcyjniejszej oferty dla klientów w czasach gwałtownych przemian w przemyśle samochodowym.

Nowe pick-upy i auta dostawcze

Prezesi zarządów obydwu firm – dr Herbert Diess (koncern Volkswagen) i Jim Hackett (Ford) – potwierdzili, że pierwszym przedsięwzięciem w ramach współpracy będzie opracowanie modeli dostawczych oraz pick-upów średniej wielkości, które  wejdą na globalny rynek od 2022 roku.

Obaj producenci liczą, że dzięki współpracy w zakresie produkcji aut dostawczych i pick-upów będą uzyskiwać od 2023 roku wyższe roczne wyniki operacyjne.

Co więcej, Volkswagen i Ford podpisały dodatkowo list intencyjny, który ma określić potencjalne możliwości rozszerzenia współpracy na pojazdy autonomiczne, usługi mobilne i samochody elektryczne. Obie firmy rozpoczęły już działania w tym zakresie.

Pierwszy model w 2022 roku

Volkswagen i Ford są otwarte na podjęcie w przyszłości prac nad innymi rodzajami samochodów. Nad szczegółami tego rodzaju przedsięwzięć w najbliższych miesiącach będą pracować zespoły ekspertów. Na razie wiemy, że Ford zajmie się opracowaniem pick-upa, który pojawi się około roku 2022, oraz większych aut dostawczych, natomiast do Volkswagena należeć będzie projekt nowego miejskiego vana.

Zarówno Ford, jak i Volkswagen, mają bogate doświadczenie w zakresie pick-upów oraz lekkich pojazdów dostawczych. Oferują przy tym tak znane modele, jak Transit i Ranger (Ford) oraz Transporter, Caddy i Amarok (Volkswagen).

Łącznie w 2018 roku obie firmy sprzedały na świecie 1,2 miliona lekkich aut dostawczych. Zawarte porozumienie umożliwiłoby największą w branży motoryzacyjnej – pod względem liczby – współpracę w dziedzinie tego rodzaju samochodów.

Według obecnych prognoz, w ciągu najbliższych pięciu lat światowy popyt na średniej wielkości pick-upy i auta dostawcze będzie stale wzrastał. Sojusz Volkswagena i Forda umożliwi podzielenie kosztów produkcji, pozwoli na optymalne wykorzystanie możliwości produkcyjnych obydwu koncernów, zwiększy atrakcyjność samochodów oraz umożliwi realizację celów oszczędnościowych – a przy tym pozwoli zachować niepowtarzalne cechy produktów obydwu marek.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Ford

Podobne wiadomości:

Volkswagen ID.R z rekordem w Chinach

Volkswagen ID.R z rekordem w Chinach

Aktualności 2019-09-05

Volkswagen ID. Buggy na drogach

Volkswagen ID. Buggy na drogach

Aktualności 2019-08-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT