1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Ford potwierdza Focusa RS

Ford potwierdza Focusa RS

Dobra wiadomość dla fanów szybkich Fordów. Nowy Ford Focus będzie oferowany również w sportowej odmianie RS. Co więcej, powstanie ponad 12 nowych modeli ze sportowym zacięciem z błękitnym owalem na masce.

Ford potwierdza Focusa RS
Ostatni Ford Focus RS zadebiutował na rynku w 2009 roku. Wraz tegorocznym faceliftingiem Focusa pojawiły się naturalnie pytania o najmocniejszy wariant tego kompaktu, ale do teraz Ford ani nie potwierdzał, ani nie zaprzeczał. Dziś już wiemy - powstanie nowa wersja Focusa RS. Co ważne, po raz pierwszy w historii nowy Ford Focus RS będzie oferowany na głównych rynkach całego świata.

Ford jednak nie poprzestanie jedynie na Focusie RS. Do 2020 roku powstanie co najmniej 12 nowych modeli o wysokich osiągach w ramach planu zakładającego opracowanie większej liczby samochodów sportowych, podzespołów i akcesoriów. Nowe produkty będą w krótszym czasie dostarczane klientom przez nowy, globalny zespół Ford Performance.

Team o nazwie Ford Performance, stworzony z połączenia światowych zespołów Team RS, Ford SVT oraz Ford Racing, będzie pełnił funkcję laboratorium innowacji oraz oddziału testowego, w którym będą powstawać unikatowe samochody sportowe, jak również podzespoły i akcesoria. Na czele zespołu stanie Dave Pericak, który objął funkcję dyrektora Global Ford Performance.

Nowy zespół będzie m.in. testował i wprowadzał innowacje w zakresie aerodynamiki, lekkiej konstrukcji, elektroniki oraz jednostek napędowych, oferując przy tym nowoczesne technologie, doskonałe osiągi i wysoką wydajność paliwową, co znajdzie następnie swoje odzwierciedlenie w innych, bardziej już cywilnych modelach marki Ford.

Pierwszy Ford z literkami RS w nazwie zadebiutował na rynku w 1968 roku. Dziś najważniejszym modelem z tej serii jest Focus, jednak zapowiedź Forda o planach wprowadzenia na rynek 12 usportowionych modeli może oznaczać, że oferta "RS-ów" być może zostanie poszerzona.

Od 2009 roku sprzedaż samochodów Forda o sportowych osiągach na rynku europejskim wzrosła o 14 proc., zaś w Stanach Zjednoczonych aż o 70 proc. A to oznacza, że potencjał w tym segmencie rynkowym jest całkiem spory.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 78 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Ford Tourneo Connect, Mercedes Citan, VW...

auto motor i sport 0000-00-00

Widzisz pudełkowatego kombivana, myślisz – auto dostawcze. Błąd, kombivan to wygodny samochód rodzinny, pod pewnymi względami lepszy niż tradycyjne kombi. Sprawdzamy to na przykładzie Forda Tourneo Connecta, Mercedesa Citana i Volkswagena Caddy.  

Ford Mustang Lithium. Elektryczny z manualną skrzynią biegów

Ford Mustang Lithium. Elektryczny z manualną...

Aktualności 2019-12-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Z motorsportu do zwykłych aut - najciekawsze wynalazki
Z motorsportu do zwykłych aut - najciekawsze wynalazki
Sporty motorowe od zawsze były źródłem rozwiązań, które w dalszej kolejności trafiały do zwykłych samochodów. W końcu trudy rywalizacji to najlepszy poligon testowy dla wytrzymałości rozwiązań, mających na celu usprawnienie pojazdu.

Podkast VW Podkast VW