mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Formuła 1 czeka na Polaka

Formuła 1 czeka na Polaka

W pierwszy weekend września reprezentant Polski Seweryn Kubacki, będzie walczył w Finale konkursu West Race Day w Brnie o główną nagrodę – przejazd za kierownicą bolidu Formuły 1 zespołu West McLaren Mercedes.

Formuła 1 czeka na Polaka

Finał w Brnie, który odbędzie się w dniach 3 - 5 września będzie wielką rewią Formuły 1 z udziałem kierowców zespołu West McLaren Mercedes. Na torze w Czechach nastąpi rozstrzygnięcie trzeciej edycji międzynarodowego konkursu West Race Day. Reprezentant Polski, 26-letni Seweryn Kubacki z Legnicy już myśli o zmaganiach finałowych. "Bardzo chciałbym zwyciężyć. Od zawsze marzyłem o tym, aby poprowadzić bolid Formuły 1. Konkurencja na pewno jest duża, ale zrobię wszystko co w mojej mocy aby wygrać" – mówi Seweryn.

Aby spełnić swoje marzenie, Seweryn musi pokonać pięciu konkurentów. Rywalizacja będzie prowadzona w samochodach osobowych, a także w samochodach jednomiejscowych niższych formuł. "Starałem się jak najlepiej przygotować do konkursowej walki, zarówno praktycznie jak i teoretycznie" – mówi Seweryn. Treningi i poszczególne konkurencje będą prowadzone pod okiem takich kierowców jak Alex Wurz i Pedro de la Rosa. Swoje instrukcje przekażą uczestnikom również Kimi Raikkonen i David Coulthard. Zwycięzca konkursu przejedzie kilka okrążeń po torze samochodem West McLaren Mercedes i odbierze puchar z rąk Davida Coultharda. Dwa lata temu główną nagrodę wygrał Węgier, w ubiegłym roku za sterami bolidu West McLaren Mercedes zasiadł Rosjanin. Być może w tym roku będzie to Polak.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.