mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Formuła 1 w TV4

Formuła 1 w TV4

Stacja telewizyjna TV4 zawarła porozumienie z firmą Turning Point, w wyniku którego po ponad 10 latach, bezpośrednie relacje z wyścigów Formuły 1 znów będą dostępne dla polskich widzów w nie kodowanym kanale telewizyjnym, m.in. dzięki współpracy z firmami BMW Polska, Allianz Polska czy też HP Polska.

Działająca na polu marketinu sportowego firma Turning Point uzyskał wyłączne prawa do licencji telewizyjnej na okres trzech lat. Było to możliwe dzięki porozumieniu firm będących partnerami zespołu Formuły 1 BMW Williams – Allianz Polska, BMW Polska i Hewlett-Packard Polska, które będą oficjalnymi sponsorami relacji z wyścigów Grand Prix.

Formuła 1 mająca status jednego z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych widowisk sportowych obejmuje w tym roku 18 wyścigów rozgrywanych na całym świecie od marca do października.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się rywalizacja w tegorocznym sezonie, w którym mistrzowie świata – Michael Schumacher i Ferrari oczekują zaciętej rywalizacji z Juanem Pablo Montoyą i Ralfem Schumacherem z teamu BMW Williams oraz pojedynków z wyścigową „młodzieżą” – Finem Kimi Raikkonenem i Hiszpanem Fernando Alonso.

TV4 przeprowadzi transmisje „na żywo” z rozgrywanych w niedzielę zawodów. Na ekranach TV4 znajdą się także godzinne programy relacjonujące sesje kwalifikacyjne (sobota) i skróty najciekawszych wydarzeń z niedzielnych wyścigów, które zostaną wyemitowane w poniedziałek.

- Przez ostatnich dziesięć lat Polska była jedynym krajem europejskim, w którym kibice nie mogli śledzić wyścigów Formuły 1 na ekranach telewizyjnych. Łącznie z naszymi partnerami uważamy, że – tak jak dziesiątki milionów Europejczyków – Polacy powinni mieć szansę doświadczania emocji, jakie niesie ze sobą to ekscytujące wydarzenie sportowe. Formuła 1 jest synonimem najwyższych technologii. Tylko najlepsi ludzie, najlepsze zespoły i najlepsze technologie mogą wygrać. Z tego powodu BMW bierze udział w rywalizacji i również z tego powodu BMW Polska zdecydowało się wprowadzić Formułę 1 na ekrany ogólnodostępnej telewizji w Polsce – powiedział Erich Papke, szef BMW Polska.

- Formuła 1 to prawdziwe laboratorium bezpieczeństwa. Tam testuje się rozwiązania, które pozwalają nam jeździć bezpieczniej. Bezpieczeństwo to główny powód naszego zaangażowania w Formułę 1 – stwierdził Paweł Dangel, szef Grupy Allianz Polska.

Pierwszy tegoroczny wyścig o Grand Prix Australii na torze w Melbourne zostanie rozegrany już w najbliższą niedzielę. Relacja z sesji kwalifikacyjnej znajdzie się na antenie TV4 w sobotę (6 marca) o godzinie 23.00, bezpośrednia transmisja z zawodów Grand Prix zostanie przeprowadzona w niedzielę o godz. 03.45, a emisja poniedziałkowego (8 marca) programu przedstawiającego najciekawsze wydarzenia weekendu przewidziana jest na godzinę 18.00


Kalendarz mistrzostw świata Formuły 1 w 2004 roku:

 7 marca   
21 marca   
 4 kwietnia   
25 kwietnia   
 9 maja   
23 maja   
30 maja   
13 czerwca   
20 czerwca   
 4 lipca   
11 lipca   
25 lipca   
15 sierpnia   
29 sierpnia   
12 września  
26 września  
10 października  
24 października  
 Grand Prix Australii (Melbourne) 
 Grand Prix Malezji (Sepang) 
 Grand Prix of Bahrajnu (Bahrajn) 
 Grand Prix San Marino (Imola) 
 Grand Prix Hiszpanii (Barcelona) 
 Grand Prix Monako (Monako) 
 Grand Prix Europy (Nürburgring, Niemcy) 
 Grand Prix Kanady (Montreal) 
 Grand Prix USA (Indianapolis) 
 Grand Prix Wielkiej Brytanii (Silverstone) 
 Grand Prix Francji (Magny-Cours) 
 Grand Prix Niemiec (Hockenheim) 
 Grand Prix Wegier (Budapeszt) 
 Grand Prix Belgii (Spa-Francorchamps) 
 Grand Prix Włoch (Monza) 
 Grand Prix Chin (Szanghaj) 
 Grand Prix Japonii (Suzuka) 
 Grand Prix Brazylii (Sao Paolo)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
Groupa PSA rozpoczyna w fabryce w Tychach produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech.