mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Francusko-japońska współpraca

Francusko-japońska współpraca

Mariaż dwóch producentów popularnych aut daje coraz więcej efektów. Renault i Nissan po wspólnych pracach nad modelami Modus / Note, wdroży nowy system ułatwiający jazdę.

Francusko-japońska współpraca

Łączy on w sobie system nawigacji satelitarnej oraz komunikacji z otoczeniem. Pierwszymi wyposażonymi weń modelami na rynkach europejskich będą Nissan Pathfinder i Renault Laguna. Po swoim debiucie w 2004 roku w japońskim modelu Tiida, rozwiązanie to było instalowane kolejno egzotycznych dla nas autach Nissana - Fuga, Tiida Latio i Lafesta.

Nowością aktualnej, adaptowanej przez Renault wersji będzie możliwość użytkowania właśnie w Europie. Jednocześnie Nissan zyskał sposobność rozwinięcia kolejnej wersji przeznaczonej na rynek północnoamerykański, do samochodów swojej luksusowej marki Infinity. Już niedługo sprzedawane tam nowe modele M35 i M45 będą - podobnie jak Vel Satis, Espace i Scenic na rynkach europejskich - wyposażane w to kompleksowe urządzenie.

Zawiera ono: system nawigacji satelitarnej z możliwością odbierania danych zewnętrznych, wyświetlacz mapy (w systemie 2 lub 3D), jak również odtwarzacz płyt CD i plików formatu MP3. Wszystko to ma być sterowane za pośrednictwem komend głosowych oraz współpracować będzie z telefonem komórkowym za pośrednictwem łącza bluetooth.


Czytaj o:

Nissan Mote - Japoński odpowiednik Modusa

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.