mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Frycz z Fiatem Punto!

Frycz z Fiatem Punto!

Kierownictwo Fiat Auto Poland zadecydowało, że w nadchodzącym sezonie Fiat Selenia Rally Team będą reprezentować Sebastian Frycz i Maciej Wodniak.

Za kierownicą najnowszego Fiata Punto Super 1600 Sebastian Frycz pojedzie w pełnym cyklu RSMP 2004 (Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski). Tragiczna śmierć Janusza Kuliga, który miał być oficjalnym reprezentantem nowego zespołu w sezonie 2004, nieco zwolniła tempo przygotowań.. Po konsultacjach wybrano Sebastiana Frycza, który przed kilkoma miesiącami wespół z Kuligiem wziął udział w serii testów zorganizowanych w miejscowości Bocca di Rio. We Włoszech Frycz uzyskał bardzo dobre wyniki i już wtedy znalazł się na liście potencjalnych kierowców nowego zespołu.

Plany zespołu "Fiat Selenia Rally Team" są ambitne - rajdowy Fiat Punto weźmie udział we wszystkich krajowych rajdach, zarówno tych asfaltowych, jak i szutrowych. Celem jest oczywiście zdobycie mistrzostwa Polski w klasyfikacji S1600 i osiągniecia możliwie najwyższej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Sebastian Frycz skromnie ocenia:
-Wiele się nauczyłem od Janusza Kuliga. Dlatego zawsze będę pamiętał, jak wiele mu zawdzięczam. Janusz był wspaniałym kolegą. Mam nadzieję, że nie zawiodę pokładanych we mnie nadziei, zaś kibicom obiecuję, że nie zabraknie im rajdowych emocji. Jadę nowym i jeszcze nieznanym samochodem. Na pewno na początku nie będzie łatwo, bo będę musiał się z "Kropką" nieco zaprzyjaźnić i trochę do niej przyzwyczaić. Jeśli jednak nauka pójdzie szybko, a takie jest oczywiście założenie numer jeden, zamierzam powalczyć o miejsce w "generalce".
 
Sebastian Frycz ma duże doświadczenie w jeździe samochodami z przednim napędem - swoją rajdową karierę ten 25-letni mieszkaniec Szczyrku rozpoczynał za kierownicą Citroena Saxo VTS, rywalizował też w Skodzie Felicii Kitcar. W roku 2002 otrzymał propozycję startów Oplem Corsą VK 1600 w Zespole EFL Corsa Rally. W Oplu zwyciężył w klasyfikacji Trofeum 1600, a wygrywając Rajd Rzeszowski, został najmłodszym zawodnikiem w historii sportu rajdowego w Polsce, który sięgnął po "generalkę". Na swoim koncie Sebastian Frycz ma wiele startów także w mocniejszych samochodach, również w WRC. Na długiej liście doskonałych wyników Frycz ma wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej (2003), dwa tytuły mistrza Polski grupy N (2001 i 2003) oraz z początków kariery Puchar PZM (2000).
 
Pilotem Sebastiana Frycza będzie Maciej Wodniak, znany i doświadczony pilot rajdowy. Zawodnicy ci startowali już razem odnosząc wspólne sukcesy w latach 2001 - 2002.

Pierwszym rajdem, w którym zobaczymy w akcji Sebastiana Frycza i Macieja, Wodniaka będzie rozpoczynający sezon majowy "Elmot". Później zawodnicy "Fiat Selenia Rally Team" wezmą udział w prestiżowym Rajdzie Polski, szutrowym Kormoranie, rajdach Nikon, Rzeszowskim, Warszawskim

Fiat Selenia Rally Team w RSMP 2004
7-8 maja Rajd Elmot
27-29 maja Rajd Polski
2-4 lipca Rajd Kormoran
16-17 lipca Rajd Nikon
13-14 sierpnia Rajd Rzeszowski
8-10 października Rajd Warszawski

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.