1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Fuso Canter ma 50 lat

Fuso Canter ma 50 lat

Pierwsze wcielenie Fuso Cantera zadebiutowało na rynku w marcu 1963 roku. 50 lat i osiem generacji później model ten świętuje okrągłe urodziny z ponad 3,7 mln egzemplarzami sprzedanymi od chwili premiery.

Fuso Canter ma 50 lat
Lekka ciężarówka Mitsubishi Fuso Canter to wizytówka spółki zależnej koncernu Daimler - Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC). Oferowana jest w ponad 150 krajach świata. Fuso Canter na rynek europejski produkowany jest w Portugalii od 1980 roku i cieszy się na Starym Kontynencie stale rosnącą popularnością.

Od ubiegłego roku Fuso Canter dostępny jest w Europie w wersji hybrydowej, która zużywa o 23 proc. mniej paliwa od porównywalnego Cantera, a jej zakup zwraca się w ciągu 3-4 lat.

Mitsubishi Fuso Canter Eco Hybrid zdobył nagrodę "Best Energy Efficient Product Award" (najbardziej wydajny energetycznie produkt) podczas wystawy "SEAI Energy Show 2013" w Dublinie. W Japonii Fuso Canter Eco Hybrid na stałe zapisał się w historii motoryzacji dzięki nagrodzie japońskiego samochodu roku ("RJC Car of the Year Award"), przyznanej po raz pierwszy producentowi samochodów użytkowych.

- Jesteśmy dumni z sukcesów, które Fuso Canter odnosi od ponad pięciu dekad - podkreślił dr Albert Kirchmann, prezes i dyrektor zarządzający MFTBC. - 50 lat historii to dowód zaufania oraz satysfakcji, którymi nasi klienci darzą Fuso Canter, model znany z niewielkiego zużycia paliwa i optymalnych kosztów utrzymania. Jednym z kluczowych elementów strategii wzrostu "FUSO 2015" jest bycie numerem 1 wśród nabywców, zwłaszcza na rodzimym rynku japońskim. Właśnie dlatego naszym głównym zadaniem jest zaoferowanie partnerom biznesowym jak najlepiej dopasowanych produktów, rozwiąząń i usług - dodaje dr Kirchmann. W związku z tym Fuso planuje w tym roku aż 40 rynkowych premier, m.in. nowe wersje produktów i debiuty w nowych segmentach.

Oprócz 50. urodzin Fuso Canter, spółka MFTBC - założona w styczniu 2003 roku - świętuje również 10-lecie działalności i 80. rocznicę marki Fuso, istniejącej od 1932 roku. Pod tym szyldem MFTBC oferuje szeroką gamę samochodów użytkowych, w tym lekkie ciężarówki Canter i Guts, modele wagi średniej (Fighter) i ciężkiej (Super Great), autobus miejski Aero Star oraz autobus turystyczny Aero Queen.

Najważniejsze wydarzenia z historii Mitsubishi Fuso Cantera:

1963 - pierwsza generacja - Canter T720 z kabiną nad silnikiem i 2-tonową ładownością
1968 - druga generacja - Canter T90; wszystkie modele z wydajnym silnikiem; pierwsza pełna zmiana modelowa
1973 - trzecia generacja - T20; gama modelowa wzbogacona o wersje o ładowności 2,5 i 3 ton
1978 - czwarta generacja Cantera; nowa gama modelowa, w tym wariant z szeroką kabiną o 3-tonowej ładowności
1985 - piąta generacja Cantera; nowy silnik turbo o mocy 130 KM
1991 - milionowy egzemplarz sprzedany w Japonii
1993 - szósta generacja Cantera; udoskonalona aerodynamika
2002 - siódma generacja Cantera; modernizacja w kierunku zgodności ze światowymi standardami wydajności
2006 - pierwsza generacja Cantera Eco Hybrid
2010 - ósma generacja Cantera; technologia BlueTec i dwusprzęgłowa przekładania DUONIC
2012 - druga generacja Cantera Eco Hybrid; zupełnie nowy poziom efektywności dzięki pierwszemu na świecie połączeniu przekładni DUONIC z technologią hybrydową

Podobne wiadomości:

Już pół miliona Rapidów

Już pół miliona Rapidów

Aktualności 2015-07-16

Porsche 911 GT3 ma już 20 lat

Porsche 911 GT3 ma już 20 lat

Aktualności 2019-08-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!