GAZ kupił LDV

Rosyjski producent samochodów GAZ przejął brytyjską firmę LDV, zajmującą się budową mikrobusów i aut dostawczych. Decyzja o zawiązaniu transakcji to wstęp rosyjskiego GAZa do dawno zapowiadanej, międzynarodowej ekspansji.

GAZ kupił LDV

Przejęcie brytyjskiego producenta niewątpliwie pomoże firmie GAZ zyskać dostęp do ważnych rynków pojazdów użytkowych w Europie Zachodniej. Samochody marki LDV były wielokrotnie wyróżniane nagrodami w tym segmencie aut. Seria modeli MAXUS zdobyła między innymi tytuł „Flotowego Vana Roku 2006” w Wielkiej Brytanii. Po przejęciu już kolejnej firmy GAZ nie ukrywa, że chce stać się ważnym graczem na światowym rynku lekkich aut komercyjnych.

Rosjanie chcą zwiększyć produkcję samochodów LDV w fabryce w Birmingham. Już niebawem mają zostać tam dobudowane nowe linie produkcyjne. Aby pojawić się na wielu nowych rynkach Euroazji GAZ zamierza budować modele serii MAXUS także w swojej fabryce w Niżnym Nowogrodzie. Auta tam wyprodukowane będą zasilać rynek rosyjski oraz państwa byłego ZSRR.

Jak można wywnioskować z wypowiedzi obu szefów firm transakcja wykupu będzie korzystna dla obu producentów. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętej decyzji. To bardzo ważny, strategiczny ruch dla naszej firmy, który mamy nadzieję pozwoli nam zwiększenie udziałów w międzynarodowym rynku” – powiedział na konferencji prasowej Erik Eberhardson, prezydent GAZ Group.

”GAZ to firma z dużym potencjałem, która już niebawem może stać się głównym graczem na światowych rynkach. Cały czas dynamicznie się rozwija, a jej produkty zyskują coraz większe uznanie wśród klientów. Sądzę, że jest to najważniejszy dzień w historii naszej firmy i z optymizmem patrzymy w przyszłość” – powiedział z kolei na spotkaniu Martin Leach, zarządca firmy LDV.

Czytaj także:

Nowa konkurencja wśród dostawczaków 2005-01-26

Zobacz koniecznie: Wszystko o LDV Maxus Wszystko o LDV Wszystko o Gaz
Tematy w artykule: Gaz LDV LDV Maxus

Podobne wiadomości:

Maxus wjeżdża do Polski

Maxus wjeżdża do Polski

Aktualności 2008-09-05

SOBOL: Nowy transporter z Rosji

SOBOL: Nowy transporter z Rosji

Aktualności 2007-10-08

Komentuj:

~m@rcin 2007-11-09

ten busik wyglada na calkiem przyzwoitego. ale napewn nie dorównuje sprinterowi czy LT.......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Taycan Cross Turismo – premiera
Porsche Taycan Cross Turismo – premiera
Porsche zaprezentowało model Taycan Cross Turismo, który poszerza gamę pierwszej linii całkowicie elektrycznych samochodów sportowych o wszechstronny wariant uterenowiony.