mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM DAT kontynuuje rozwój w Europie

GM DAT kontynuuje rozwój w Europie

GM DAT przyspieszyło rozwój na europejskim rynku samochodów osobowych. W pierwszych sześciu miesiącach 2004 roku firma sprzedała ponad 93.000 samochodów w porównaniu z 61.000 w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Oznacza to wzrost o ponad 51%. Udział w europejskim rynku wzrósł z 0,61% do 0,87%. W czerwcu udział GM DAT w rynku europejskim przekroczył 1%.

"W styczniu z dumą ogłosiliśmy wzrost na rynku europejskim na poziomie 21%
w stosunku do roku ubiegłego. Teraz widać, że w pierwszej połowie 2004 roku rozwijamy się jeszcze szybciej" – twierdzi Erhard L. Spranger, Prezes GM Daewoo Europe. "Szybki rozwój nowych jednostek organizacyjnych, np. w Turcji, miał ogromne znaczenie dla rozwoju ogólnego, wynoszącego 51%. Jeżeli uda nam się go utrzymać, zrealizujemy średniookresowy plan sprzedaży 200.000 pojazdów szybciej, niż zakładaliśmy".

W pierwszych sześciu miesiącach roku najsilniejszym rynkiem europejskim okazały się Włochy, w których sprzedano 16.400 pojazdów. Drugie miejsce zajęła Hiszpania, w której odnotowano wzrost sprzedaży o 55% (15.700 sprzedanych pojazdów). W Niemczech sprzedano 8.100 samochodów, co stanowi wzrost o ponad 72%
w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Oprócz oddziałów o już ustalonej reputacji w zakresie sprzedaży, sukces odniosło kilka nowych firm należących do GM DAT. Na przykład GM DAT UK (Wielka Brytania) sprzedało 9.100 pojazdów, czyli o 61% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W Finlandii i Szwecji, na dwóch nowych rynkach, sprzedaż wzrosła odpowiednio
o niemal 200% i 300%.
 
W Polsce od momentu oficjalnego rozpoczęcia sprzedaży samochodów marki Chevrolet, które miało miejsce podczas Dni Otwartych (28-30 maja), sprzedano do końca czerwca 495 sztuk. Największą popularnością cieszył się model Aveo hatchback.

W tym samym czasie globalna sprzedaż GM DAT wyniosła niemal 430.000 samochodów, co stanowi wzrost o 91% w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksport z Korei w okresie styczeń-czerwiec wzrósł o 139% do poziomu ponad 380.000 samochodów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.