mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM Poland będzie importerem marki Saab

GM Poland będzie importerem marki Saab

Firma Almeco Sp. z o.o., od roku 1993 wyłączny importer i dystrybutor samochodów marki Saab w Polsce, oraz General Motors Poland zawarły porozumienie o przejęciu przez GM z końcem bieżącego roku działalności importerskiej i dystrybucyjnej samochodów Saab w Polsce.

W ramach nowej umowy warszawskie punkty dealerskie i serwisowe należące do Almeco będą w dalszym ciągu funkcjonować jako autoryzowane punkty dealerskie Saaba.

Rozpoczynając swoją działalność w 1993 roku, Almeco została pierwszą firmą prowadzącą oficjalny import, dystrybucję oraz serwis samochodów Saab w Polsce. W ciągu niemal 12 lat swej działalności Almeco uzyskała liczący się udział rynkowy samochodów Saab w segmencie samochodów Premium i stworzyła organizację świadczącą usługi na najwyższym poziomie na rzecz posiadaczy samochodów Saab. Obecna sieć sprzedaży i obsługi serwisowej Saaba składa się z 9 dealerów oraz 11 punktów serwisowych. Dwa punkty dealerskie prowadzone przez Almeco pozostaną w składzie nowej sieci sprzedaży Saaba w Polsce. Prace nad przejęciem działalności importowej od Almeco przez General Motors Poland są już w toku, a ich nadrzędnym celem jest nie tylko utrzymanie wysokiego poziomu relacji z klientami oraz świadczonych usług w okresie przejściowym, lecz także rozwój działalności przez obie strony już w najbliższej przyszłości.

General Motors Poland oraz GM DAT Polska są spółkami zależnymi GM, które zajmują się organizacją sprzedaży samochodów Opel i Chevrolet w Polsce. Marka Saab, obecna w segmencie samochodów klasy Premium, będzie trzecią już marką koncernu w ramach organizacji GM w Polsce. General Motors Corporation jest w 100% właścicielem Saab Automobile AB od 28 stycznia 2000 roku. Najważniejszym produktem Saaba na rok 2004 jest całkowicie nowy Saab 9-3 Kabriolet.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.