mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM Poland zwiększy produkcję

GM Poland zwiększy produkcję

Fabryka Opla w Gliwicach w przyszłym roku zwiększy swoją produkcję, która wyniesie ok. 130-140 tys. aut. Będzie to wynikiem przede wszystkim rozpoczęcia produkcji Opla Zafiry.

W tym roku z gliwickich zakładów Opla wyjedzie 116,6 tys. samochodów, z czego aż 94 proc. trafiło lub jeszcze trafi na rynki zagraniczne. W 2003 roku produkcja fabryki w Gliwicach wyniosła 77 tys. aut. Tegoroczny wzrost to zasługa uruchomienia produkcji Opla Astry II.

Zwiększenie produkcji pociągnęło za sobą wzrost liczby zatrudnionych osób. Obecnie fabryka zatrudnia prawie 2 tys. osób, a już planowane jest zatrudnienie kolejnego tysiąca nowych pracowników w drugim kwartale przyszłego roku. Rozpoczęcie montażu nowej wersji Zafiry nastąpi we wrześniu przyszłego roku. Informacje o planowanym rozwoju firmy przedstawił na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dyrektor generalny GM Poland i Opel Polska, Romuald Rytwiński.

Tak więc Zafira będzie trzecim obok Astry II oraz Agili modelem Opla produkowanym w Gliwicach. Oprócz zwiększenia liczby pracowników firma planuje już także rozbudowę zakładu, by nie było trudności z wprowadzeniem do produkcji jeszcze jednego modelu.

W przyszłym roku GM Poland planuje także wprowadzenie do sprzedaży w styczniu Opla Tigrę Twin Top oraz na wiosnę sportową wersję Astry III GTC. Z innych marek koncernu GM w marcu pojawi się trzydrzwiowa wersja Chevroleta Aveo, a we wrześniu Saab 9-3 Sport Hatch.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.