mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM bez udziałów w Suzuki

GM bez udziałów w Suzuki

General Motors i Suzuki podjęły wspólną decyzję o sprzedaży akcji japońskiego koncernu będących w rękach amerykańskiego giganta. Jednocześnie obie strony wyraziły deklarację o kontynuowaniu wzajemnych relacji biznesowych.

GM bez udziałów w Suzuki
General Motors planuje sprzedaż 16.413.000 akcji Suzuki, co stanowi 3% całkowitego kapitału japońskiego koncernu, na otwartym rynku w dniu 18 listopada. Suzuki zakupi na otwartym rynku w systemie ToSTNeT-2 (Tokyo Stock Exchange Trading Network System), którego operatorem jest giełda w Tokio, liczbę akcji równoważną tej, którą zamierza sprzedać GM. Ustalono, że ceną transakcyjną będzie kurs zamknięcia w poniedziałek 17 listopada, wynoszący 1.363 jenów za akcję. Całkowita szacunkowa wartość transakcji wynosi 22.370.919.000 jenów. Na zakup akcji Suzuki wykorzysta środki finansowe pochodzące z rezerwy własnej.

Suzuki i GM utrzymują relacje biznesowe od sierpnia 1981 roku. Firmy podjęły wzajemną deklarację kontynuacji promowania i wdrażania nie tylko aktualnych projektów, w tym związanych z rozwojem współpracy nad zaawansowanymi technologiami przemysłu motoryzacyjnego, lecz także współpracy przy ekspansji na nowe rynki wschodzące.

Porozumienie jest oparte o niedawne ustalenia pomiędzy Rickiem Wagonerem, prezesem zarządu i dyrektorem wykonawczym General Motors Corporation oraz Osamu Suzuki, prezesem zarządu i dyrektorem wykonawczym Suzuki Motor Corporation. Uzyskało ono poparcie i zostało przyjęte przez zarządy GM i Suzuki, które jednocześnie potwierdziły możliwość pozytywnego rozpatrzenia odkupienia akcji Suzuki przez GM w przyszłości.

Oświadczenie Osamu Suzuki:
"Firmy Suzuki i GM, jako partnerzy biznesowi stale wymieniały szczere opinie na różne tematy. Ponieważ GM zdecydowało się podjąć ten wyjątkowy krok w kierunku poprawy swojego wyniku finansowego, co nietrudno zrozumieć, zdecydowaliśmy się weprzeć to stanowisko. W rozmowie z panem Wagonerem potwierdziliśmy, że wszystkie indywidualne projekty będą kontynuowane. Operacja nie będzie miała wpływu na aktualne plany biznesowe Suzuki."
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki General Motors

Podobne wiadomości:

Nissan Pixo - mały i tani

auto motor i sport 0000-00-00

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi R8 V10 Decennium
Audi R8 V10 Decennium
Audi prezentuje model R8 V10 Decennium. Limitowana edycja świętuje 10-lecie silnika V10.