mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GM przejmuje Delta Motor

GM przejmuje Delta Motor

General Motors otrzymał oficjalną zgodę na nabycie brakujących 51 procent akcji południowoafrykańskiej firmy Delta Motor Corp. Zwiększyć ma to udział koncernu na afrykańskim rynku.

GM przejmuje Delta Motor

GM posiadał od 1997 roku 49 procent akcji koncernu Delta. Wraz z nabyciem pozostałych akcji największy na świecie producent samochodów zwiększy swoją aktywność na całym kontynencie afrykańskim. Republika Południowej Afryki będzie bazą koncernu do eksportu samochodów do takich krajów jak Zimbabwe, Zambia, Mozambik czy Kenia. Pozwoli to na zwiększenie udziału w tamtejszym rynku z 5 do 10 procent.

Udział w RPA po przejęciu Delty wynosi obecnie ponad 10%, w ubiegłym roku sprzedano w sumie ok. 350.000 aut marek Opel, Suzuki, Isuzu oraz Chevrolet.

Nowo powstała firma GM South Africa przejmie wszystkie aktywa dotychczas należące do Delta Motor Corp. Jednak sprzedaż aut odbywać się będzie w dwóch odrębnych sieciach dilerskich. W sieci Delty sprzedawane będą marki Opel, Isuzu oraz Subaru, zaś w sieci Chevroleta auta tej marki: Aveo, Lumina oraz Spark.

GM po przejęciu 100% akcji Delty dołączy do swoich konkurentów: BMW, DaimlerChrysler, Volkswagen oraz Toyota, którzy posiadają już pakiety całościowe lub większościowe w firmach sprzedających ich samochody w Republice Południowej Afryki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.