mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > GP Brazylii dla Kimi Raikkonena

GP Brazylii dla Kimi Raikkonena

Druga wygrana w karierze Raikkonena

Kimi Raikkonen wygrał drugi w swojej karierze wyścig, zapewniając w ten sposób trzecie zwycięstwo w sezonie dla zespołu West McLaren Mercedes. David Coulthard zajął czwartą pozycję w GP Brazylii, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji kierowców z 15. punktami. Kimi pozostaje liderem z 26. punktami. Zespół umocnił swoją pozycyję w klasyfikacji konstruktorów - 41 punktów.

KIMI RAIKKONEN:

Co za wyścig! W Brazylii miałem trochę szczęścia, a w przeszłości różnie z tym szczęściem bywało, poznałem przecież też smak porażki na kilka okrążeń przed końcem wyścigu. Tym razem było inaczej i bardzo się z tego cieszę. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wszystko układa się świetnie od początku sezonu, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby przewidywać jak potoczy się dalej. Kiedy wyścig zaczął się na dobre nie widziałem ani samochodów przede mną ani zakretów z powodu wody rozpryskującej się spod kół. Właściwie jechałem na wyczucie ciągle zgadujac. Kiedy wyjechał po raz pierwszy Safety Car zostałem na torze w przeciwieństwie do większosci zawodników. Później miałem możliwość wyprzedzenia kilku samochodów, ale nawierzchnia zaczęła wysychać i trzeba było jak najszybciej zmienić opony. Kiedy zjeżdżałem do boksu podjęto decyzję o przerwaniu wyścigu.

DAVID COULTHARD:

To dzień mieszanych uczuć, ale cieszę się, że zespół zyskał kolejne ważne punkty. Oczywiście jestem rowniez trochę zawiedziony. Czułem, że jest to dobry dla mnie wyścig i wszystko wydawało się być pod kontrolą. Byłem na prowadzeniu przez większość wyścigu więc jestem z siebie zadowolony.

RON DENNIS:

Cieszę się z kolejnego wspaniałego i zasłużonego wyniku zespołu. Przygotowaliśmy różne strategie, aby być przygotowanym na każdą sytuację, co na pewno miało duży wpływ na zwycięstwo Kimiego. Jazda obu kierowcow była znakomita. Zaprezentowali wysokiej klasy umiejętnosci jako kierowcy, które w połączeniu z samochodem i pracą zespołu dały oczekiwane efekty.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.