mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > General Motors bez szefa

General Motors bez szefa

Zmian w największym do niedawna koncernie motoryzacyjnym na naszym globie ciąg dalszy. Ze stanowiska prezesa i dyrektora wykonawczego odchodzi Fritz Henderson. Rozpoczęły się poszukiwania jego następcy.

General Motors bez szefa
Informację taką ogłosił największy amerykański koncern samochodowy po wczorajszym posiedzeniu rady dyrektorów w Detroit. Zmiana na stanowisku głównodowodzącego firmy ma przyczynić się do dalszej poprawy kondycji koncernu, który jest obecnie w fazie wychodzenia z głębokiego kryzysu. W oświadczeniu opublikowanym na stronach internetowych GM można przeczytać, iż wprawdzie rada dyrektorów jest zadowolona z pracy, jaką wykonał w tak trudnym dla firmy momencie Fritz Henderson, ale jednocześnie konieczne są zmiany.

51-letni dziś Henderson objął stanowisko naczelnego dyrektora koncernu w marcu br. Zastąpił on wówczas na tym stanowisku Ricka Wagonera, który musiał ustąpić na żądanie administracji Białego Domu, która udzielała GM wsparcia podczas procesu restrukturyzacji firmy.

Nieoficjalnie mówi się, iż Hendersonowi zarzuca się, że nie przeprowadził on do końca procesu odchudzania koncernu. W planach zakładano bowiem, że w ramach General Motors pozostaną tylko cztery marki - Chevrolet, Cadillac, Buick oraz GMC.

Tymczasem we wrześniu okazało się, iż z planów zakupu marki Saturn wycofała się jedna z największych w USA sieci dealerskich Penske Automotive Group. W efekcie tego, marka Saturn najprawdopodobniej już wkrótce przestanie istnieć. Następnie doszło do zerwania rozmów w sprawie sprzedaży Opla. Tym razem jednak stroną zrywającą negocjacje był GM. Ostatnie dni, to z kolei nieoczekiwana zmiana planów firmy Koenigsegg, która wycofała się z zakupu marki Saab. Przyszłość tej szwedzkiej marki stoi obecnie pod dużym znakiem zapytania.

Tymczasowym następcą Hendersona zostanie 68-letni Edward E. Whitacre Jr, który w szeregi zarządu General Motors wstąpił w lipcu br. Będzie on pełnił funkcję prezesa i CEO firmy, ale jednocześnie będą prowadzone poszukiwania nowego szefa koncernu. Whitacre wcześniej pracował bowiem poza branżą motoryzacyjną i nie posiada odpowiedniego doświadczenia, by pełnić najwyższą funkcję w jednym z największych koncernów samochodowych na świecie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saturn
Tematy w artykule: General Motors Saturn GM

Podobne wiadomości:

Internet w nowych modelach GM

auto motor i sport 0000-00-00

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Podczas konferencji Huawei Connect 2018 firmy Huawei i Audi przedstawiły swoje plany współpracy w dziedzinie inteligentnych pojazdów podłączonych do internetu (ICV – inteligent connected vehicles), prezentując nowe Audi Q7 jako demonstrację nowoczesnej technologii.