1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. General Motors skraca gwarancję

General Motors skraca gwarancję

Choć producenci przyzwyczaili nas raczej do systematycznego wydłużania okresu gwarancji, amerykańskie General Motors idzie w przeciwną stronę. Niektóre auta będą chronione krócej niż dotąd.

General Motors skraca gwarancję
GM zdecydowało, że 5 lat gwarancji na układ napędowy, ograniczonych przebiegiem 100 000 mil to zbyt dużo, jak na auta z logo Chevroleta i GMC. Dojście do takiej konkluzji zajęło Amerykanom 8 lat - w 2007 roku okres ochrony napędu został wydłużony właśnie do 100 000 mil.

Od teraz układy napędowe Chevroletów i GMC będą chronione jedynie do momentu przejechania 60-tysięcznej mili (niecałe 100 000 kilometrów) lub przez 5 lat - w zależności co nastąpi pierwsze. Tak niespodziwany ruch General Motors uzasadnia równie zaskakująco: "Badania wykazały, że podczas kupna nowego samochodu klienci nie przykładają dużej wagi do warunków gwarancyjnych" - wyjaśnił wiceprezydent Chevroleta, Brian Sweeney.

Żadnych informacji nie podano na temat pozostałych marek amerykańskiego giganta: Buicka czy oferowanego w Europie Cadillaca. Auta tej ostatniej marki są na Starym Kontynencie objęte gwarancją 3-letnią, ograniczoną limitem 100 000 kilometrów, obejmującą całe auto - "od zderzaka do zderzaka".

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Maserati wprowadza 10-letnią gwarancję

Maserati wprowadza 10-letnią gwarancję

Aktualności 2022-08-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!