mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > General Motors skraca gwarancję

General Motors skraca gwarancję

Choć producenci przyzwyczaili nas raczej do systematycznego wydłużania okresu gwarancji, amerykańskie General Motors idzie w przeciwną stronę. Niektóre auta będą chronione krócej niż dotąd.

General Motors skraca gwarancję
GM zdecydowało, że 5 lat gwarancji na układ napędowy, ograniczonych przebiegiem 100 000 mil to zbyt dużo, jak na auta z logo Chevroleta i GMC. Dojście do takiej konkluzji zajęło Amerykanom 8 lat - w 2007 roku okres ochrony napędu został wydłużony właśnie do 100 000 mil.

Od teraz układy napędowe Chevroletów i GMC będą chronione jedynie do momentu przejechania 60-tysięcznej mili (niecałe 100 000 kilometrów) lub przez 5 lat - w zależności co nastąpi pierwsze. Tak niespodziwany ruch General Motors uzasadnia równie zaskakująco: "Badania wykazały, że podczas kupna nowego samochodu klienci nie przykładają dużej wagi do warunków gwarancyjnych" - wyjaśnił wiceprezydent Chevroleta, Brian Sweeney.

Żadnych informacji nie podano na temat pozostałych marek amerykańskiego giganta: Buicka czy oferowanego w Europie Cadillaca. Auta tej ostatniej marki są na Starym Kontynencie objęte gwarancją 3-letnią, ograniczoną limitem 100 000 kilometrów, obejmującą całe auto - "od zderzaka do zderzaka".

Podobne wiadomości:

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Aktualności 2016-01-19

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowoczesna technika ? zawieszenie, hybryda, fotele z masażem
Nowoczesna technika ? zawieszenie, hybryda, fotele z masażem
Citroën od zawsze słynie z wyrafinowanych rozwiązań technicznych, nic więc dziwnego, że również ich najnowsze modele naszpikowano techniką.

Rajd DAKAR 2020 Rajd DAKAR 2020